///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28205
تاریخ انتشار : س, 1396/06/14 - 12:47
در مراسم بوستان نشاط و تعالی پارس آباد که جمعی از مردم و مسوولان محلی حضور داشتند "عابدین مستانه" بصورت زنده هنر خود را به معرض نمایش گذاشت.

به گزارش آران مغان، در مراسم بوستان نشاط و تعالی پارک شاهد پارس آباد که جمعی از مردم و مسوولان محلی حضور داشتند، عابدین مستانه بصورت زنده هنر خود را به معرض نمایش گذاشت.

وی با دست راست جمله صحیح و همزمان با دست چپ نیز جمله وارونه آن را می نویسد که این چنین کار هنری به ندرت در بین هنرمندان دنیا مشاهده شده است.

مستانه، پانزده سالی است به کار خطاطی مشغول بوده و با استفاده از دو دست، سبک منحصر به فردی به نام وارونه نویسی را در هنر خطاطی از خود به جای گذاشته است و بخاطر همین سبک به هنرمند وارونه نویس مشهور شده است.

این هنرمند خوش ذوق پارس آبادی در میان خطوط ایرانی و عربی، خط نستعلیق به‌ عنوان زیباترین خط و برتر از خطوط اسلامی شناخته شده را برای خود انتخاب کرده و با هنرنمایی خود خط نستعلیق را بصورت برعکس انجام می دهد.

وی همچنین تسلط کامل به نوشتن به دو زبان فارسی و انگلیسی به صورت وارونه با هر دو دست و برعکس را داشته و قرار است این هنر خود را در جشنواره سراسری در سطح کشوری مطرح کند.

 

 انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر