///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28844
تاریخ انتشار: س, 1396/09/14 - 16:52
آیین روز دانشجو امروز با حضور امام جمعه انگوت و به همت بسیج دانشجویی پارس آباد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در آستانه 16 آذر روز دانشجو، آیین بزرگداشتی با شرکت پرشور اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرستان پارس آباد برگزار شد.

در اين مراسم كه رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي و مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه پارس آباد ميهمان اين مراسم بودند، حجت الاسلام اميدوار امام جمعه شهر انگوت با گرامیداشت روز دانشجو به تشریح روند تاریخی این روز پرداخت و گفت: 16 آذر یادآور رشادت ها و شجاعت دانشجویانی است که در برابر ظلم و استبداد مقاومت کردند و نشان دادند که دانشجو و دانشگاه زنده هستند.

در ادامه از برگزیدگان و ممتازین رشته های دانشگاه آزاد، کیمیا اسعدی دانشجوی بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان كه توانسته بود در سومین جشنواره شهدای استان، بازیهای جام شهدای دانشجو و مدافع حرم مقام دوم در رشته تفنگ بادی استان را كسب كند تجليل شد.

16 آذر به عنوان روز دانشجو در تقویم جمهوری اسلامی ثبت شده که پیشینه آن سالروز شهادت مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی سه دانشجوی دانشگاه تهران است كه به دلیل اعتراض به دیدار ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در تاریخ 16 آذر 1332 به شهادت رسیدند.

///

////

///

///

////

///

///

///

///

///

///

///

///

انتهاي پيام/

 

 

ارسال نظر