تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30828
تاریخ انتشار: چ, 1397/11/24 - 11:44
در سفر روز گذشته محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به اردبیل، 625 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی این استان تخصیص یافت که سهم شهرهای شمالی از این اعتبارات تقریبا هیچ است.

به گزارش آران مغان، در این سفر 625 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های زیرساختی و عمرانی استان اختصاص یافت که از این میزان، 25 میلیارد تومان آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران، 100 میلیارد تومان برای توسعه شبکه بزرگراهی استان، 75 میلیارد تومان راه های هشجین و کلور – درام، 60 میلیارد تومان برای توسعه فرودگاه اردبیل (راه اندازی سیستم هدایت هواپیما در شرایط جوی نامناسب، آی ال اس ( ILS) ، 100 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه از محل اسناد خزانه، 25 میلیارد تومان هم برای برای پایاب سد سبلان، 100 میلیارد تومان آبرسانی به روستاها، 80 میلیاردتومان برای کمک های فنی - اعتباری و زیرساخت های گردشگری و 60 میلیارد تومان هم برای کمک های فنی - اعتباری صنعت تصویب شد.

علاوه بر این مبلغ 200 میلیارد تومان اعتبار نیز از محل اوراق مشارکت برای جبران افزایش هزینه های تمام شده ناشی از تورم احتمالی که نگرانی هایی را بوجود آورده بود برای تکمیل پروژه راه آهن میانه - اردبیل به دستور دکتر نوبخت مصوب شد.

حضور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ 21 بهمن در اردبیل به مدد استاندار و برخی نمایندگان استان روزی سرشار از امید برای برخی شهرستان های استان بود و در عین ناامیدی سهم شهرستان های شمال استان اردبیل (پارس آباد و بیله سوار) که از کمبود اعتبارات عمرانی رنج می برند هیچ است.

بعد از انقلاب گرچه خدمات چشمگیر و ارزنده‌ای در راستای محرومیت‌زدایی در این مناطق صورت گرفته است اما خدمات ارائه شده به ویژه در عرصۀ راه و حمل و نقل جاده ای نتوانسته است مشکلات مردمان شمال استان اردبیل را برطرف کند و این موضوع سبب تحمیل هزینه‌های سنگین و گاهی خسارت‌های جبران‌ناپذیری به مردم شده و می‌شود.

جاده پارس آباد - اردبیل که مسیر اصلی ارتباط با مرکز استان محسوب می شود، استاندارد لازم را ندارد و حادثه‌خیز است. به طوری که در پنج سال اخیر بیشترین تصادفات جاده ای استان مربوط به این جاده می باشد.

متاسفانه با گذشت سالها و جان باختن شماری از هموطنان و ناراضی شدید مردم در خصوص مشکلات این جاده، انتظار می رفت تا در سفر معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچون سایر شهرهای اردبیل، حداقل ردیف و اعتباری خاص برای راه مواصلاتی شهرهای شمالی استان اردبیل بخصوص چهار بانده کردن جاده مواصلاتی پارس آباد - اردبیل که این روزها به قتلگاه مردم تبدیل شده است، از سوی استاندار اردبیل و نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس از محمد باقر نوبخت اخذ شود که نه تنها خبری از این اعتبارات نیست، بلکه بطور کلی در این سفر تقریبا هیچ دستاورد عمرانی حداقل در زمینه راه و حمل و نقل جاده ای عاید شهرهای شمالی استان اردبیل نشد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

مگه اون جنوبیا میذارن که به شمال برسه
ارسال نظر