تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30683
تاریخ انتشار: چ, 1397/10/19 - 14:59
معاون بازرسی قرارگاه خاتم الانبیا:
با ایثار و شهادت رزمندگان وجبی از خاک ایران جدا نشد
معاون بازرسی ویژه قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا گفت: ایثار و شهادت رزمندگان در دوران دفاع مقدس باعث شد حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد.

به گزارش آران مغان، سردار سرتیپ پاسدار محمد جعفر اسدی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ رزمندگان شهرستان پارس آباد اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام با توسل به ائمه اطهار (ع) توانستند به فرهنگ ایثار و شهادت جامه عمل پوشانده و اجازه ندادند وجبی از خاک کشورمان به دست استکبار جهانی بیافتد.

وی با بیان اینکه ایثار و از خود گذشتگی های رزمندگان بود که در دنیا به ما عزت و سربلندی بخشید، گفت: قبل از دوران دفاع مقدس در حالی بیشتر کشور ها زیر سایه ظلم و ستم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در غرب و شوروی در شرق قرار گرفته بود که در این میان تنها کشور جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود که زیر سلطه هیچ یک از دو ابر قدرت شرق و غرب نرفت.

فرمانده سابق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر دهه های گذشته و تاریخ کشورمان را مرور کنیم به قرارداد ننگین ترکمنچای خواهیم رسید که تلخی آن هنوز از ذائقه ما ایرانی ها پاک نشده است.

اسدی با اشاره به اینکه در این قرارداد ننگین بخش مهمی از ایران زیر چکمه های دشمنان قرار گرفت، ادامه داد: با مقایسه قرارداد ترکمنچای و دوران دفاع مقدس به این نتیجه خواهیم رسید که در قرارداد ترکمنچای مناطقی از خاک کشورمان به دست شرق افتاد، اما برعکس این قرارداد ننگین، رزمندگان ما در جنگ تحمیلی هشت ساله استکبار جهانی با ایثار و شهادتی که از خود نشان دادند اجازه ندادند وجبی از کشورمان به دست دشمن بیافتد.

مشاور سابق رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به حضور رزمندگان از شهرستان پارس آباد مغان در جبهه های حق علیه باطل تصریح کرد: فرزندان این مرز و بوم بودند که در دوران دفاع مقدس حماسه های بزرگی را خلق کرده و جانانه در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و پیروز شدند.

در ابتدای این مراسم، امام جمعه شهرستان پارس آباد نیز ضمن تقدیر از رشادت های رزمندگان شهرستان پارس آباد گفت: این شهرستان ، ۲۶۱ شهید، هزار و 16 جانباز، ۷۴ نفر آزاده، 5 هزار و 170 رزمنده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

حجت الاسلام سید سعید رشادی، دوران دفاع مقدس را نگینی درخشان بر تاریخ حماسه، ایثار و پایداری رزمندگان دانست و یادآور شد: یادآوری فداکاری و مجاهدت رزمندگان دوران دفاع مقدس موجب زنده نگه داشتن و پویایی اسلام و انقلاب اسلامی می شود.

در این همایش، جانشین فرماندهی سپاه حضرت عباس(س) استان اردبیل، امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مسئولین شهرستانی و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان حضور داشتند.

 

خبرنگار: پویا حاجی وند

انتهای پیام/

 

ارسال نظر