تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30619
تاریخ انتشار: د, 1397/10/03 - 14:35
حمایت اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس و همیاری اولیا و مربیان روستای عبدالرضآباد موجب شد تا تحولی در استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدرسه شهید دشتی صورت گیرد و بخاری نفتی از مدرسه این روستا رخت بربندد.

به گزارش آران مغان، حادثه مدرسه زاهدان اولین بار نیست و شاید آخرین بار هم نخواهد بود که تعدادی از فرزندان بی گناه این سرزمین که با هزار امید و آرزو آنها را برای تعلیم و تربیت به دامان آموزش و پرورش می سپارند در اثر آتش سوزی و عدم رعایت نکات ایمنی در مدارس قربانی می‌شوند.

پس از حادثه تلخ و تکان‌دهنده مدرسه شین‌آباد در سال 91 که ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره آرامش آموزشی کشور وارد آورد، انتظار می‌رفت آن فاجعه دلخراش درس عبرتی برای پیشگیری از حوادث مشابه شود، اما متأسفانه گاهی خیلی زود، دیر می‌شود و این حادثه نیز بسان سایر حوادث مشابه به ورطه فراموشی رو نهاد و حادثه مدرسه زاهدان اتفاق افتاد که نباید می‌افتاد!

هر ازگاهی در گوشه‌ای از کشور برخی مدیران مسئولیت‌شناس مدارس با همان روحیه جهادی مدنظر مقام معظم رهبری در کنار انجمن اولیا و مربیان، همچون دو بال یک پرنده عمل کرده، با همکاری مردم و خیرین روستا، مشکلات پیش روی آموزش را برداشته و محیطی امن و آرام را برای دانش‌آموزان به ارمغان آورده‌اند.

مصداق عینی و کامل این همکاری و همدلی در روستای عبدالرضآباد (قره قباق حسنخانلو) از توابع بخش مرکزی شهرستان پارس‌آباد اتفاق افتاده است.

در این باره و در زمینه تعامل خوب اولیاء و مربیان در مدرسه، دهیار روستای عبدالرضآباد می گوید: اولیا و مربیان دو جزء جدایی‌ناپذیر از هم هستند، از این رو تعامل و همکاری خوبی که اولیای دانش‌آموزان روستا با مربیان مدرسه دارند خروجی مثمرثمری به همراه داشته است.

رضا پورجم افزود: در بحث ایجاد امنیت برای دانش‌آموزان در فضای آموزشی با پیگیری‌های مسئولانه، مستمر و قابل ستایش مدیران مدارس روستا برای نخستین بار در منطقه از محل اعتبارات اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان با اخذ مجوز 7دستگاه بخاری گازی استاندارد و هوشمند هرمتیک با مبلغ 210میلیون ریال خریداری شد.

وی ادامه داد: با کمال مسرت و افتخار، امروز می‌توان مدرسه ایثار و شهید دشتی روستای عبدالرضآباد را  در جذب و نصب بخاری‌های گازی استاندارد و هوشمند (هرمتیک) با هدف ایمن‌سازی، اصلاح و بهینه‌سازی مصرف سوخت، در سطح شهرستان پارس‌آباد پیشرو نامید.

رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه شهید دشتی عبدالرضآباد افزود: برای راه‌اندازی این بخاری‌ها در محل نصب، بخاری گاز شهری مورد نیاز بود که این مسأله نیز با همکاری انجمن و با مساعدت مالی اهالی شریف روستا با مبلغی بالغ بر 70 میلیون ریال و با تلاش‌ مسئولان هموار شد و لوله کشی گاز هم به لطف خدا پایان یافت.

پورجم اظهار داشت: نظر به اینکه دیوارهای داخلی ساختمان مدرسه سالیان سال با دود حاصل از سوختن نفت، رنگ سیاهی به خود گرفته بود که با همکاری و همدلی اولیا و مربیان رنگ آمیزی نیز به متراژ 1000 متر انجام گرفت و نمای کلاس‌های آموزشی به طرز چشمگیری متحول شد.

دهیار روستای عبدالرضآباد در پایان از زحمات مدیران مدارس ایثار و شهید دشتی، معاونت مالی اداره آموزش و پرورش شهرستان، همچنین از همکاری خوب و مساعدت معاونان مالی و فنی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان در بحث تخصیص بخاری‌ها و نیز از تلاش و یاری اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس روستای عبدالرضآباد تشکر و قدردانی کرد.

///

////

///

انتهای پیام/ منوچهر شیخ الاسلامی

ارسال نظر