تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30482
تاریخ انتشار: د, 1397/08/28 - 16:17
پارس آبادمغان تا سال 1370 یکی از بخش های آذربايجان شرقي محسوب می شد كه در سال ۱۳۷۰ به شهرستان ارتقا يافته و بعدها با تبديل اردبيل به استاني مستقل به اين استان ملحق شد.

به گزارش آران مغان، پارس‌آباد مغان یکی از شهرهای استان اردبیل در شمال غربی ایران است. نام این شهر از کلمه پارسا، که نام خانوادگی مدیرعامل شرکت شیار آذربایجان که در سال ۱۳۳۰ شمسی این شهر را بنیان نهاد، برگرفته شده امّا بعدها به دلیل اشکال در تلفّظ دو حرف آ بصورت پشت سرهم یکی از الف ها حذف و شکل نوشتاری پارس‌آباد صورت امروزی خود را یافت.

پارس آباد مغان تا سال ۱۳۷۰ یکی از بخش های آذربايجان شرقي محسوب می شد كه در سال ۱۳۷۰ با تصویب هیأت وزیران به شهرستان ارتقا يافته و بعدها با جدا شدن اردبيل از آذربايجان شرقي به استاني مستقل تبديل و براساس تقسيمات كشوري به اين استان ملحق شد.

پارس آباد مغان از سال ۱۳۷۰ تاكنون ۱۵ فرماندار به خود ديده است كه اولين آن مربوط به فرمانداري "يعقوب عزيززاده" بوده كه هم اكنون عضو فعلي شوراي اسلامي شهر اردبيل است و پانزدهمين فرماندار اين شهرستان نيز كه هم اكنون نيز مسند فرمانداري پارس آباد را بر عهده دارد، "علي علايي" است که ارديبهشت ماه امسال عهده دار مسئولیت در شهرستان پارس آباد شده و به عنوان نماینده ارشد دولت در این شهرستان فعالیت دارد.

فهرست دربرگیرنده اسامی فرمانداران پارس آباد مغان از زمان تشکیل شهرستان در سال ۱۳۷۰ تاکنون است.

////

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

بهترین ها ازنظر خدمت به شهرستان مرحوم علینژآد ورحیمی نژآد بودن
ارسال نظر