تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30108
تاریخ انتشار: پ, 1397/05/18 - 15:57
وزیر راه و شهرسازی در سفر به پارس آبادمغان، فرودگاه اين شهرستان مرزي را پتانسیل خوبی برای توسعه روابط با کشورهای شمالي به خصوص حوزه قفقاز برشمرد.

به گزارش آران مغان، وزیر راه و شهرسازی در راس هیاتی با فرود در فرودگاه شهرستان مرزي پارس‌آباد مورد استقبال استاندار اردبيل، نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس، مسئولان استانی و شهرستاني قرار گرفت.

////

عباس آخوندی در بدو ورود در جمع خبرنگاران با اشاره به روابط بسیار خوب ایران با جمهوری آذربایجان اظهار کرد: سالانه حدود ۱۸۰ هزار کامیون در مسیر ایران و آذربایجان رفت و آمد دارند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از 90 هزار تریلی از ایران به مقصد کشور آذربایجان تردد كرده اند، به روابط خوب ایران با آذربایجان اشاره كرد و از برنامه ریزی برای افزایش سطح تعاملات ترانزیتی و حمل و نقل جاده ای و مسافر در آینده خبر داد.

////

وي، فرودگاه مرزي پارس آبادمغان را پتانسیل خوبی برای توسعه روابط با کشورهای شمالي به خصوص حوزه قفقاز برشمرد و افزود: با انجام پروازهاي منظم اين فرودگاه نسبت به افزایش تعداد پروازهاي آن برنامه ریزی خواهد شد.

آخوندي در ادامه ضمن بازديد از ساختمان بیمارستان 160 تختخوابی (شهداي) پارس آباد گفت: بیش از 40 میلیارد برای این پروژه هزینه شده و بایستی هر چه سریعتر نواقصات اين پروژه تکمیل و تحویل وزارت بهداشت و درمان بعنوان بهره بردار داده شود تا مردم از این خدمات دولت به نحو احسن بهره مند شوند.

///

وزير راه و شهرسازي در ادامه از مسیر محور چهار بانده پارس آباد - سربند نیز بازدید و نسبت به تزریق منابع مالی برای حل مشکلات و تسریع روند اجرایی این پروژه مهم و مطالبه مردمی قول مساعد داد.

در ادامه این سفر وزیر راه و شهرسازی همراه با معاونین وزارت خانه، استاندار و نمایندگان مردم پارس آباد، بیله سوار و شهرستان گرمی و شهرستان خداآفرین از محل گمرک و پایانه مسافربری بیله سوار بازدید كرده و در جريان مشکلات اين پايانه مرزي قرار گرفت.

///

گزارش: مرتضي بري

انتهای پیام/

ارسال نظر