تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29512
تاریخ انتشار: ي, 1397/01/05 - 11:48
این دریاچه در کنار شهرک شهید آیت الله غفاری و مجتمع بزرگ کشت و صنعت مغان در ۲۳ کیلومتری جنوب غربی شهر پارس آباد قرار دارد.

به گزارش آران مغان، پارس آباد مغان یکی از شمالی ترین نقاط استان اردبیل است که در مرز ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. این شهرستان از مناطق خوش آب و هوای استان محسوب شده و هر ساله پذیرای مسافران بسیاری است.

یکی از جاذبه های این شهر دریاچه شهرک شهید غفاری است. این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری منطقه محسوب می شود و سالانه دهها هزار نفر از دوستداران طبیعت از این دریاچه و جنگلها و مناظر و چشم اندازهای باصفا و سرسبز پیرامون آن دیدن می کنند.

این دریاچه در کنار شهرک شهید آیت الله غفاری و مجتمع بزرگ کشت و صنعت مغان در ۲۳ کیلومتری جنوب غربی شهر پارس آباد و کنار روستای اروج کندی قرار دارد و مساحت آن ۱۴۰ هکتار است.

در امتداد اين درياچه "چهل پله" قرار دارد که با طبیعت جنگلی آن به جرات می توان گفت در تمام فصول پذیرای هزاران نفر از گردشگران و اهالي منطقه می باشد که با توسعه پارك جنگلی و احداث مجتمع رفاهی و تفریحی در حاشیه این منطقه می توان پای مسافران و گردشگران زیادی را به این مکان باز کرد.

///

///

////

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر