///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29163
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/05 - 12:14
روستای چنار خروسلو یکی از محروم ترین روستاهای بخش انگوت است که اهالی آن از امکانات رفاهی از جمله آب، گاز، شبكه هاي مخابراتي و راه ارتباطي بی بهره اند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، وقتی اسم روستا در اقصی نقاط کشور به گوش می خورد چشم انداز فضایی آرام و سنتی و به دور از دغدغه ها و دل مشغولی های شهری و دنیای مدرن؛ مکانی برای استراحت و کسب آرامش تصور می شود، اما برای روستای چنار خروسلو بخش انگوت فقر تمام این زیبایی ها و آرامش را لکه دار کرده و اندوه و درد نداشتن آرامش را از مردم گرفته است.

روستای چنار كه در چند کیلومتری بخش انگوت شهرستان گرمي واقع شده بالغ بر 40 خانوار دارد که به گفته ساکنان باقی مانده و شواهد موجود برخي از اين خانوار به دلیل نبود امکانات مهاجرت به شهرها و روستاهای دیگر را ترجيح بر نماندن در اين روستا مي ببينند و اکنون اهالي كه در این روستا سکونت داشته روبه كاهش بوده و در واقع ساكنان آن با فقر و نداری دست و پنجه نرم می‌کنند.

///

خانه‌های گلی و قدیمی كه البته بتازگي خانه هايي آجري كه توسط برخي از اهالي ساخته شده، نشان از عمق محرومیت در این روستا دارد و پشت بام برخي از  این خانه‌ها به دلیل به‌کار بردن مصالح قدیمی مانند خاک و چوب درختان به مرور زمان با آب باران شسته و خطر فروریزی و تهدید جدی برای ساکنان این روستا وجود دارد.

نبود آب شرب، گاز خانگي، راه ارتباطي مناسب، عدم آنتن دهي شبكه هاي مخابراتي و تلويزيون و البته مدرسه اي كه كم كم سقفش در حال فرو ريختن است در روستای چنار از مهمترین مشکلات این روستا بوده به طوری که اهالی از اين بابت به شدت در مضيقه هستند.

///

از دیگر مشکلات این روستا نبود امكانات بهداشتي و پزشكي بوده كه اهالي برای درمان و تامین نیازهای اولیه خود مجبورند با آن جاده هاي خاكي و ناهموار كه در مواقع بارش باران حتي امكان تردد وجود ندارد، به شهر رفت وآمد كنند.

روستاي چنار با توجه به قرار گرفتن در کوهپایه خروسلو و زمین‌های شیبدار، ساكنان آن تنها از راه دامداري و كشاورزي به امرار ومعاش مي پردازند و اين روزها به دليل نبود زیرساخت‌های راه ارتباطي و توسعه شبکه آبرسانی رنج مي برند که نیاز است مسئولان امر با تدابیر لازم شرایط ادامه زندگی و بهبود وضعیت معیشتی مردم را در این روستا فراهم کنند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

واقعا" خجالت دارد. واقعا" مسئولین استانی خجالت بکشند. که در کنار گوششان مردم با این وضع زندگی می کنند.

حتمنا" این کار را آمریکا کرده است. آمریکا نگذاشتند به روستائیان و برسند. پدر سگ آمریکا.
ارسال نظر