///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27996
تاریخ انتشار: د, 1396/05/16 - 02:27
ایجاد سرعت گیرهای نامناسب که عاری از هرگونه رنگ آمیزی مشخص بر روی آنها می باشد، تبدیل به معضلی برای مردم و راننده ها در شهر پارس آباد شده است.

به گزارش خبرنگار آران مغان، طبق نظر کارشناسان امور ترافیکی و شهری، سرعت گیرها با هدف پیشگیری از حوادث رانندگی در نقاطی که احتمال برخورد خودرو با خودرو یا خودرو با انسان می رود، نصب و ایجاد می شود.

نصب این سرعت گیرها دارای چهارچوب و قواعد خاصی است که اگر رعایت شود به طور حتم می توان به ایمن سازی ترافیک و تردد خودرویی در شهرها، روستاها یک جاده ها مطمئن شد.

آنطور که رانندگان پارس آبادي می گویند: ایجاد تعدادی سرعت گیر بدون رعایت نکات فنی و مهندسی در برخی معابر شهر پارس آباد نه تنها ضریب ایمنی را بالا نبرده بلکه خسارت آور هم شده است.

به گفته آنان، استاندارد نبودن سرعت گیرها و بی توجهی به محل ایجاد آنها از مواردی است که تاکنون با تصادف های خسارت بار همراه بوده است.

اصولا نصب سرعت گیرها در شهرها با هدف کنترل سرعت خودروها در نزدیکی دوربرگردان ها و نقاطی که احتمال تصادف در آنها می رود مورد توجه کارشناسان امور شهری و ترافیکی است.

به گفته برخی رانندگان، ارتفاع بعضی سرعت گیرها در پارس آباد به حدی بلند یا نا متعارف است که اگر راننده کم توجهی کند به طور قطع دچار خسارت کلی خواهد شد.

نبود علائم اخباری یا خط کشی نشدن محدوده سرعت گیر و نصب نيوجرسي هاي فاقد رنگ هشدار دهنده در ورودي شهر از ديگر مواردی است که شب هنگام در معابر تاریک پارس آباد رانندگان نا آشنا به مسیر را با خطراتي مواجه می کند.

نبود سرعت گیرهای پلاستیکی در پارس آباد و جایگزینی سرعت گیرهای آسفالته آن هم با روش های غیر معمول بنا به گفته شهروندان ترددی غیر ایمن در شهر پارس آباد به وجود آورده است.

اگر چه نصب سرعت گیر یا همان تپه های آسفالت در کاهش تلفات درون شهری بسیار موثر است ولی گاهی تعداد سرعت گیرها در برخی از خیابان های پارس آباد بیش از حد معمول است و این مسئله گاهی در عبور و مرور وسائل نقلیه مشکل ایجاد می کند و به نوعي این سرعت گیرها به دلیل همرنگ بودن با خیابان و عدم نصب تابلو، خسارتي را روي صاحبان خودروها ميگذارد.

حال با اين حساب آيا مسوولان زيربط لحظه اي اندیشیده اند که این سرعت گیرها چه اندازه به وسایل نقلیه عمومی و خصوصی آسیب میرساند؟ روزانه چقدر با روان و اعصاب شهروندان بازی می کند؟ آیا تاکنون اندیشیده اند که یک راننده رهگذر از این شهر زمانی که با این تعداد سرعت گیر در طول مسیر عبور از شهرمان مواجه میگردد چه تفکری نسبت به این شهر، مردمان، فرهنگ و مسئولین شهر این منطقه می کند؟

 

580

گزارش از مرتضي بري

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

سرعت گیرها بعضا" خیلی بلند و دیوار مانند هستند و خسارات شدیدی به زیر بندی ماشینها وارد می اورند .جوانان هم با سرعت سرسام اوری رانندگی می کنند و چاره ای نیست .در اروپا هم سرعت گیر نصب شده و برای کنترل رانندگان خاطی ولی مال پارساباد خیلی زیاد و بلند است.

با سلام بنظر من وقتی که مسوولان ما حوصله و بودجه و... لازم برای تعمیر ونگهداری و رنگ آمیزی سرعت گیرها ندارند بهتره که همون اول کار از سرعتگیرهای پلاستیکی و شبرنگها استفاده کنند. تا در مدت چندین سال که حوصله ی تعمیر و نگهداری ندارن اینا بهتر جواب بدن.

با سلام شهردار محترم ، پرسنل زحمتکش شما کاری انجام میدن لطفاً یا انجام ندن یا انجام میدن کاملا یا درست انجام بشه ، واقعا جای تأسف رو داره که وقتی ماشین میپره بالا متوجه سرعت گیر میشیم بدون رنگ رها میکنن میرن یا جاهای نصب شده که آدم هرچه فکر میکنه بازم از تعجب شاخ درمیاره

با سلام وعرض ادب حضورهمشهریان ومسولین محترم خواهشا بیایید این سرعت گیررا ازمجموعه فرهنگی جدا سازید منظوراینکه سرعت گیر به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده محله وکوچه پس کوچه هایی که سرعت گیرندارنداحساس میکنند ازلحاظ فرهنگی عقب مانده اندچون درمعابر برای افراد هم سرعت گیر ایجاد کرده اند ودرخیابانهای اصلی که نیاز به چراغ راهنمایی ورانندگی است سرعت گیر ایجاد نموده اند تو را خدا بیایید همه سرعت گیرهارا جمع کنیدوفرهنگ رعایت حق تقدم رانندگی را بجای فرهنگ احداث سرعت گیر تقویت کنیم . یا علی

برا خودشون که ضرری نداره خودرو های دولتی سوار میشن هزینه همه سرعت گیرا رو هم بیمه ها پرداخت میکنن تا مثلا کمتر تصادف بشه
ارسال نظر