///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27787
تاریخ انتشار: چ, 1396/04/14 - 11:30
گرمای هوا و به دنبال آن افزایش مصرف برق موجب شده که مردم مغان در این روزهای گرم سال علاوه بر مواجه‌شدن با مشکلات زندگی در نقاط محروم، بخش زیادی از درآمد محدودشان را به پرداخت قبض برق مصرفی‌شان اختصاص دهند.

به گزارش آران مغان، ساکنان شمال استان اردبیل از جمله مردمی هستند که در گرمای شدید و بی‌سابقه این روزها که با هوای گرم و سوزان فصل تابستان مواجه شده‌اند خواستار همکاری وزارت نیرو و مسوولان برای کاهش تعرفه‌های سنگین برق هستند.

 

با توجه به اینکه منطقه مغان و بالطبع شهرستان پارس آباد از شرایطی متفاوت اقلیمی نسبت به دیگر شهرهای استان برخوردار بوده، مردم انتظار دارند در فصول گرم سال مطابق با دیگر نقاط کشور که از تخفیف هایی بهره می برند محاسبات مصرفی برق اعمال شود.

 

در حالی مهمترین خواسته های مردم این منطقه مرزی کاهش تعرفه برق، رفع افت ولتاژ برق، توسعه برق روستایی است، که صدور فیش های مصرفی برق و آب ویژه مشترکان شهری و روستایی نارضایتی های عمومی را به دنبال داشته، بطوری که این مبحث را خطیبان نمازهای جمعه و فعالان عرصه مجازی بصورت جدی متذکر شده اند.

 

در حالی گفته می شود نحوه محاسبه برق در تمامی شهرها بر اساس ابلاغیه وزارت نیرو انجام می‌شود، که با همکاری و همراهی همه نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی می توان با نامه های کارشناسی با دلایل و مستندات به دولت و مجلس ارایه داد و تعرفه گرمسیری برق در منطقه مغان را لحاظ کرد.

 

از سویی کاهش ولتاژ برق با قطعی چند ساعته در گرمای بالای 40 درجه در برخی از روستاهای شهرستان پارس آباد باعث نارضایتی شده است، که اهالی این روستاها برای در امان بودن از گرما ساعت ها در کانال های آب مشغول آبتنی هستند و این امر نیز خطراتی را برای آن به دنبال داشته است.

 

به هر حال، تغییر در تعرفه برق منطقه مغان حداقل در فصل تابستان با شهرهای مجاور یک درخواست جدی است که متأسفانه در پیچ‌وخم وعده‌ها مسکوت مانده است و درخواست مردم از مسوولان و نمایندگان مردم شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و گرمی در مجلس شورای اسلامی این است که برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی کنند.

گزارش از مرتضی بری

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

خدالعنت کند کسانی را که چشم بر واقعیت بسته اند
ارسال نظر