///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26197
تاریخ انتشار: د, 1395/10/06 - 13:00
در پی هتک حرمت عاشورا و آتش زدن خیمه امام حسین(ع) توسط فتنه گران داخلي و خارجي در سال 88، شخصیت ها و چهره های سیاسی در كنار مردم پارس آباد مغان این عمل قبیح را محکوم کردند.

به گزارش آران مغان،  در پی هتک حرمت عاشورا و آتش زدن خیمه امام حسین(ع) توسط فتنه گران داخلي و خارجي در سال 88، شخصیت ها و چهره های سیاسی در كنار مردم پارس آباد مغان یک روز زودتر از سایر شهرهای کشور به میدان آمدند و این عمل قبیح را بشدت محکوم کردند.

اين روز بي شك نقطه عطفی در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگری در افتخارات مردم منطقه مرزي پارس آباد مغان كه به نام روز اين شهرستان نامگذاري شده به حساب می آيد.

به مناسبت حماسه 9 دي سایت خبری آران مغان با برخي از مسوولان و چهره هايي كه در راهپيمايي 8 دي 88 شهرستان پارس آباد حضور داشتند گفتگويي را انجام داده است که در ادامه مي خوانيد:

ولي كريمي فرماندار وقت شهرستان پارس آباد در سال 93 كه در سال 88 معاون فرماندار اين شهرستان بود، در اين باره مي گويد: مرزداران ولایی شهرستان پارس آباد با درک عمیق و بصیرت خویش در قبال توطئه گران و طراحان کودتای مخملی با حضور آحاد مختلف مردم در 8 دی ماه 88 یک روز قبل از راهپیمایی سراسری انزجار و نفرت خویش را با حضور در راهپیمایی گسترده و حماسی در خیابان ها و میادین شهر و بخش های تابعه فتنه را محکوم كردند.

وي با بيان اينكه فتنه 88 طرح حاصل از اتاق های فکری کانون های صهیونیستی براي براندازي نظام جمهوري اسلامي بود، حضور حماسي مردم پارس آباد در راهپيمايي 8 دي را غيرقابل وصف دانست و گفت: مردم در اين روز با لبیک به ندای مقام عظمای ولایت و تجدید میثاق با آرمان شهدا و جانبازان انقلاب و جنگ تحمیلی بار ديگر ثابت كردند كه پاي آرمان هاي انقلاب اسلامي ايستاده اند.

فرماندار سابق شهرستان پارس آباد افزود: این حرکت عظیم مردمی منطقه در 8 دي 88 از طریق رسانه های ملی بازتاب بسياري داشت و باید به عنوان یک حرکت غرور آفرین انقلابی و ماندگار در تاریخ شهرستان پارس آباد مغان ثبت شود.

سرهنگ اردشير جوانشير، فرمانده وقت هنگ مرزي پارس آباد در سال 93 كه در سال 88 فرمانده گروهان مرزي بخش اصلاندوز را بر عهده داشت، مي گويد: حماسه 9 دی تجلی دفاع و پشتیبانی همه جانبه ملت ایران از ارزش های اسلامی و مردم سالاری دینی و جلوه ه ای زیبای از بصیرت و ولایتمداری بود که یکپارچگی و ایستادگی مردم در حفظ آرمان های الهی انقلاب را متجلی ساخت.

وي با بيان اينكه بصيرت مردم پارس آباد در 8 دی ماه چشم دشمنان را کور کرد، به تبعات فتنه 88 و تشدید تحریم های بی سابقه برای متوقف ساختن روند رشد اقتصادی كشور اشاره كرد و گفت: این خیانت بزرگ به كشور در شرایطی بود که استکبار جهانی برای چنين فرصتی سالها لحظه شماری می کرد و اين ضرر و زیان خواص بی بصیرت ضربه ای به نظام و مردم و کشور زد که اکنون پس از چندین سال هنوز کشور به دوران پیش از آن بر نگشته است و تحریم ناشی از فتنه تحت عنوان دفاع از حقوق بشر روز بروز در حال تشدید است.

حجت الاسلام حسن باقري رئيس فعلي اداره تبليغات اسلامي شهرستان پارس آباد كه از سال 88 تا كنون عهده دار اين سمت بوده، مهمترین پیام 9 دی را پایبندی ملت ایران به آرمانهاي انقلاب اسلامي، امام و رهبري عنوان كرد و گفت: اين حماسه یکی از حماسه های به یادماندنی است که باید همیشه زنده نگه داشته شود.

وي با بيان اينكه 9 دی نماد عزت، استقلال و بصیرت ملت ایران است به راهيمايي مردم پارس آباد در 8 دي اشاره كرد و افزود: بصیرت مضاعف مردم اين شهرستان باعث شد تا يك روز زودتر از سایر نقاط کشور به صحنه آمده و بساط فتنه گران را برچینند.

يوسف روزگاري رئيس وقت اداره فرهنگ ارشاد اسلامي پارس آباد كه تا ابتداي سال 95 عهده دار اين مسئوليت بود، در سال 88 مسئوليت كانون پرورش فكري كودكان و جوانان پارس آباد را بر عهده داشت، درباره وقايع و اتفاقات رخ داده در 8 دي 88 شهرستان پارس آباد مي گويد: روزهای عجیبی بود. آنقدر دشمن طی چند سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم، برنامه ریزی دقیق كرده بود و واقعا بسیاری را در سردرگمی این قرار داده بود که حق با کیست ؟ بیدار باشی مقام معظم رهبری نیز بسیاری را از خواب غفلت بیدار نکرده بود.

وي ادامه داد: واقعا بصیرت می خواست که جبهه دشمن را تشخیص دهی. ما در پارس آباد بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 چند راهپیمایی بعد از نماز جمعه جهت حمایت از آرمان های انقلاب، امام و مقام معظم رهبری برگزار کرده بودیم، اما راهپیمایی 8 دی مردم پارس آباد یک حرکت منحصر بفرد بود.

روزگاري افزود: یادم میاد بعد از گستاخی سران فتنه در روز عاشورا، 7 دی در یکی از منازل دوستان انقلابی با حضور امام جمعه محترم وقت پارس آباد (حاج آقا علوی) یک جلسه خودمانی تشکیل دادیم و در نهایت تصمیم بر آن گرفتیم که فردا ساعت 10صبح از محل میدان سپاه بصورت خودجوش یک راهپیمایی برگزار کنیم.

مسئول وقت كانون پرورش فكري كودكان و جوانان پارس آباد گفت: همان شب مقدمات راهپيمايي را آماده و اطلاع رسانی لازم را انجام دادیم. دغدغه داشتیم که شاید استقبال آنچنانی نشود اما باور بفرمائید وقتی بنده نزدیک ساعت 10 صبح به میدان سپاه آمدم مملو از جمعیت بود راهپیمایی که شروع شد نمیدانم آن همه جمعیت چگونه خبردار شده بودند تا آن روز در هیچ یک از راهپیمایی ها آنقدر جمعیت با آن شور ونشاط انقلابی ندیده بودم.

روزگاري افزود: با خواست حضرت باریتعالی یک راهپیمایی باشکوهی در پارس آباد را برگزار کردیم كه همان شب کلیه اخبار شبکه های سراسری  راهپیمایی پارس آباد را بصورت ویژه پخش کردند. هرچه قدر بخاطر داشتن چنین امت انقلابی و ولايی شکرگزاری کنیم باز هم کم است.

وي تصريح كرد: امیدوارم برخی ها که هنوز هم از خواب غفلت بیدار نشده اند به خود آیند و بدانند که نخواهیم گذاشت این انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد.

صفرعلي نظريان از جانبازان دفاع مقدس كه سابقه عضويت در شوراي اسلامي شهر پارس آباد را در كارنامه كاري خود دارد، يكي از چهره هايي است كه در راهپيمايي 8 دي 88 پارس آباد حضور داشته و در اين باره مي گويد: حماسه 9 دی 88 یک حماسه و پیروزی بزرگ دیگر توسط نیروهای انقلابی و ولایی در شهرهای سراسر کشور بود كه به منصب ظهور رسيد و دشمنان داخلی و خارجی را بار دیگر با ذلت وخواری شکست دادند.

وي خاطرنشان كرد: حضورگرم مردم در این روز رفراندوم جدیدی بود که مردم دوباره به پایداری نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی مهر تایید زدند و با عمل كردن به وصیت امام راحل (ره) در خصوص اين شعار كه "پشتیبانی از ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد" این مردم شریف از رهبرشان حمایت كردند و این پیروزی عظیم در سایه بصیرت مردم رقم خورد.

در راهپيمايي 8 دي 88 شهرستان پارس آباد چهره هايي همچون التفات خدابنده - فرماندار وقت شهرستان پارس آباد، حجت الاسلام ولي علوي امام جمعه وقت پارس آباد، سرهنگ طاهري فرمانده وقت هنگ مرزي پارس آباد و فرمانده مرزباني فعلي استان اردبيل، سرهنگ پيامي فرمانده وقت سپاه ناحيه مقاومت بسيج پارس آباد ، حجت الاسلام اعيادي رئيس وقت عقيدتي سياسي در نيروي انتطامي شهرستان پارس آباد، حجت الاسلام محمدي رئيس وقت نمايندگي دفتر ولي فقيه در سپاه ناحيه پارس آباد، مروت مهرآور رئيس وقت اداره تربيت بدني پارس آباد، سعيد عليزاده رئيس وقت اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران پارس آباد، سرگرد اصلاني فر فرمانده وقت انتظامي پارس آباد، حجت الاسلام عباسزاده مسئول وقت حوزه علميه ثامن الحجج (ع) پارس آباد و ... حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

به نظر بنده جا دارد از شخصیتی چون حاج آقا علیپور نیز یاد می شد با تشکر .خسته نباشید

بنظر بنده غیر از فرماندارافراد موجود در تصویر هیچگونه شخصیت سیاسی و منطقه ای به حساب نمی آییند. بی جهت اسم اینها را شخصیت حساب نکنید. مسئول کانون فکری از کی تا حالا جزوه شخصیت کشوری شده است.
ارسال نظر