تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25780
تاریخ انتشار: چ, 1395/08/26 - 07:46
دو جوان اهل روستاي اولتان در پارس آباد با سرمايه 2 ميليون توماني موفق به پرورش بلدرچين در حياط منزل شده و توانسته اند در اين زمينه براي سه نفر اشتغالزايي ايجاد كنند.

به گزارش آران مغان، محمد نورزاده و نادر اسكندرزاده دو جوان اهل روستاي اولتان شهرستان پارس آباد با مدرک ديپلم مدت 15 ماه است که به پرورش بلدرچین مشغول هستند و اکنون توانسته اند با استفاده از سرمایه 2 ميليون توماني براي سه نفر در روستا اشتغالزایی ایجاد کنند.

اين دو جوان موفق اهل روستاي اولتان در اين باره مي گويند: در ابتدای امر 200 عدد بلدرچین خریداری كرده و در حياط منزل به مساحت 60 متر اقدام به پرورش بلدرچين كردند.

محمد و نادر درباره نحوه چگونگی روی آوردن به این کار اظهار كردند: با توجه به علاقه ای که به پرندگان داشته به همین خاطر با کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پرورش طیور تصمیم گرفتن پرورش بلدرچین را انتخاب كنند.

اين دو كارآفرين پارس آبادي با بيان اينكه در حال حاظر از پرورش بلدرچین 2 میلیون درآمد کسب می کنند، افزودند: بلدرچین علاوه بر اینکه نسبت به مرغ‌ها و سایر حیوانات پرورشی مقاومت بیشتری در برابر بیماری دارد، برای پرورش آن نیاز به فضای خاص و بزرگ نیست بطوریکه 500 قطعه بلدرچين را در فضایی در حدود 60 مترمربع پرورش می دهيم.

اين فعالان اقتصاد مقاومتي همچنين با اشاره به اینکه بلدرچین‌های تخم‌گذار پس از شروع به تخم‌گذاری به صورت مفید تا یک سال تخم‌گذاری آنان ادامه دارد، بيان كردند: روزانه تخم‌ها را جمع‌آوری و هر بسته تخم را به قیمت 1200 تا 2500 تومان به فروش می‌رسانند.

اين دو كارآفرين اهل روستاي اولتان خاطرنشان كردند: در صورت حمايت از سوي نهادهاي دولتي مي توانند اين طرح خود را بيشتر گسترش داده تا زمينه اشتغال افراد بيشتري را فراهم كنند.

 

عكس از منوچهر سروي

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

عددی چند خریدید روزی چند تا تخم کذاری میکنند

عددی چند خریدید روزی چند تا تخم کذاری میکنند

من از نزدیکی های اصلاندوز هستم ,لطفا توضیح هات بیشتری بدین,درمورد تغذیه دما اب.. ... هر چه میدونید ممنون میشم.

خیلی ایده خوبیه

میشه بیشتر راجب شروع اولیه بگی ممنون
ارسال نظر