///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23621
تاریخ انتشار: د, 1395/02/20 - 10:43
سواحل زیبای رودخانه مرزي ارس در شهرستان پارس آباد با محیطی مفرح، طبیعتی چشم نواز و آب و هوایی دلپذیر بهشت گمشده طبیعت گردی در شمال استان اردبیل است.

به گزارش آران مغان، همزمان با فصل بهار خواستگاه رستاخیز طبیعت، شکوه خلقت الهی و آرامش بهاری در حاشیه زیبای رودخانه مرزي ارس در شهرستان مرزي پارس آبادمغان جلوه گری می کند. در حالی که شهرستان پارس آبادمغان از غرب به شهرستان كليبر در استان آذربايجان شرقي منتهی می‌شود و از جنوب و جنوب غربي به شهرستان بيله سوار و گرمي و از شمال و شرق به رود ارس و جمهوري آذربايجان محدود مي شود رسیدن به این بهشت ناشناخته در استان اردبيل و دم زدن در هوای ناب و طبیعت بکرش راه چندان درازی پیش رو نیست.
 

پوشش گیاهی متنوع منطقه شامل نی زار، بوته زار، درختچه های گز با گیاهان مرتعی و دارویی همراه با جنگل های سربه فلک کشیده سواحل ارس توجه هر گردشگری را برای سفر به این منطقه مرزی جلب می کند.
 

شهرستان پارس آبادمغان با برخورداری از مرز مشترک با کشور آذربایجان و با قرارگیری در شاهراه بین المللی حمل و نقل از جمله قفقاز، پیشینه تاریخی اقتصادی قابل توجه، اقلیم مناسب، منابع غنی آب و کشاورزی، مراتع و ذخیره گاه های جنگلی، قابلیت های توسعه گردشگری در زمینه های مختلف را دارد.

 

گشت و گذار در طبیعت بکر، زیبا و محسور کننده ارس امری جدایی ناپذیر در سفر به اين شهرستان مرزي است. فصل های مختلف با ویژگی ها و جذابیت های کم نظیر و خیره کننده، كه در صورت توجه ويژه مسوولان مي تواند همواره میزبان طبیعت دوستان شود.

 

تصاویر از: مرتضی بری

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

آقای بری سایت آران مغان ازمعرفی و اطلاع رسانی خوب و جدا" خالصانه تان در مورد مناطق زیبا و دیدنی شهرستان همیشه سر سبز پارس آباد مغان به ویژه طبیعت بکر کناره های رودخانه پر آب ارس تقدیر می نمایم خداوند متعال انشاالله برای شمادرخدمت به این مردم زحمتکش توفیق بیشتر عنایت فرماید.اما متاسفانه تا کنون بعلت عدم برنامه ریزی دقیق مسوولان شهرستانی و استانی و حتی کشوری مردم ولایی و مرزنشین این منطقه از نعمت های خدادادی وبکر و به قول شما بهشت گمشده طبیعت گردی ارس بی بهره اند در صورتیکه در شهرستان جلفا دربالا دست مادراستان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در چند قدمی رودخانه ارس مسوولان شهرستانی باایجاد و احداث تفرجگاه و پارک و فضای سبزو سایر امکانات تفریحی و ورزشی اقدام کردند و مردم و شهروندان و میهمانان از مناطق مختلف کشور از آن به نحو احسن و شایسته استفاده می کنند ودر جذب گردشگر و توریسم و در جهت اشتغال زایی جوانان نیز نقش دارد از سوی دیگر اگر چنانچه رودخانه ارس دراستان اصفهان بود طبیعت گردی و رودخانه چه وضعیتی داشت. گزارش تکمیلی ، معرفی رودخانه ارس ، علل و عوامل علت عدم برنامه ریزی در آینده نزدیک چاپ و منتشر خواهد شد ؟؟؟

بله کناره های ارس حتی برای ما که لب ارس متولد شده ایم قدغن است تا چه رسد به بیگانه.اگر این مجموعه در اختیار کشور دیگه ای بود حتما از ان بهره برداری می کردند.لازم است مسئولان محترم از این پتانسیل پیشرفت استفاده بکنند.

رودخانه ارس یکی نه تنها از زیبایی های شهر پارس آباد بلکه یکی از دیدنی ترین نقطه استان اردبیل به شمار می رود اما ضعف مدیریتی مسئولین منطقه ای و استانی باعث شده جاذبه های رود ارس به راحتی هر چه تمام فراموش شود.توانمندی های زیادی در شهر پارس آباد با مطالعه و برنامه ریزی مناسب شناسایی شده در جذب گردشگران داخلی و خارجی میسر باشد.فضای و مبلمان شهر اگر با استفاده از تجارب و آموخته های کارشناسان مربوطه می تواند سیمای شهر باعث تغییر و تحول شده و گام بلندی در توسعه و نگاه گردشگران به این منطقه باشد امید است با مطالعات بیشتر و مکان یابی صحیح و کاملا منطقی و اصولی ساختار شهر جوابگوی نیاز مسافران در آینده بوده باشیم انشالله

خوب ارس که کلش مرز هست. جایی هست که مرزبانی اجازه گردش بدهد؟

اران عزيز مگرمابومي هااجازه ترددوگردش درسواحل ارس وبويژه ان سواحلي كه زحمت كشيده وتصاويرشون راگذاشته ايدراداريم كه توريست وگردش گرهم دعوت كنيم/مسئولين بايدبسترروفراهم كنندوديدبان هاي مرزباني ديدبان وپاسبان مرزوقلمروسياسي باشندنه ديدبان خانواده اي كه ميخواهند چنددقيقه اي نظاره گر طبيعت واقعابكروزيباي ساحل ارس /

سلام اران جان توروخدا تلاشکن شهرمان مثل روستا شده

رودخانه ارس یاهمون آراز بهترین جاذبه و بهترین کناره دارد که متاسفانه مرزبانی حتی برای یک لحظه تماشای رودخانه ایکه قبل انقلاب برای حتی اطراق شب وروز آزاد بود نمیدن وبسی تاسف با ساخت وسازهای مسکونی در خیلی جاهاش زیبایی های رودخانه را از بین بردن
ارسال نظر