///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23413
تاریخ انتشار: د, 1395/01/30 - 10:29
سواحل زیبای رودخانه مرزي ارس در شهرستان پارس آباد با محیطی مفرح، طبیعتی چشم نواز و آب و هوایی دلپذیر بهشت گمشده طبیعت گردی در شمال ایران است.

به گزارش آران مغان، همزمان با فصل بهار خواستگاه رستاخیز طبیعت، شکوه خلقت الهی و آرامش بهاری در حاشیه زیبای رودخانه مرزي ارس در شهرستان مرزي پارس آبادمغان جلوه گری می کند. در حالی که شهرستان پارس آبادمغان از غرب به شهرستان كليبر در استان آذربايجان شرقي منتهی می‌شود و از جنوب و جنوب غربي به شهرستان بيله سوار و گرمي و از شمال و شرق به رود ارس و جمهوري آذربايجان محدود مي شود رسیدن به این بهشت ناشناخته در استان اردبيل و دم زدن در هوای ناب و طبیعت بکرش راه چندان درازی پیش رو نیست.

پوشش گیاهی متنوع منطقه شامل نی زار، بوته زار، درختچه های گز با گیاهان مرتعی و دارویی توجه هر گردشگری را برای سفر به این منطقه مرزی جلب می کند.

شهرستان پارس آبادمغان با برخورداری از مرز مشترک با کشور آذربایجان و با قرارگیری در شاهراه بین المللی حمل و نقل از جمله قفقاز، پیشینه تاریخی اقتصادی قابل توجه، اقلیم مناسب، منابع غنی آب و کشاورزی، مراتع و ذخیره گاه های جنگلی، قابلیت های توسعه گردشگری در زمینه های مختلف را دارد.

گشت و گذار در طبیعت بکر، زیبا و محصورکننده ارس امری جدایی ناپذیر در سفر به اين شهرستان مرزي است. فصل های مختلف با ویژگی ها و جذابیت های کم نظیر و خیره کننده، كه در صورت توجه ويژه مسوولان مي تواند همواره میزبان طبیعت دوستان شود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر