///

 



تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29429
تاریخ انتشار: س, 1396/12/15 - 17:22
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: امن‌ترین، کوتاهترین و مناسب‌ترین مسیر ارتباط حمل و نقل جاده‌ای و ریلی ایران با جمهوری آذربایجان و مشخصا شهر باکو، استان اردبیل و مرز مغان در شهرستان بیله سوار است.

به گزارش آران مغان، صدیف بدری در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با تاکید بر گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: امن‌ترین، کوتاهترین و مناسب‌ترین مسیر ارتباط حمل و نقل جاده‌ای و ریلی ایران با جمهوری آذربایجان و مشخصا شهر باکو، استان اردبیل و مرز مغان در شهرستان بیله‌سوار است.

وی افزود: احداث راه‌آهن اردبیل–مغان و به دنبال آن اتصال ریلی استان اردبیل به شبکه ریلی کشور جمهوری آذربایجان، مکمل راه‌آهن اردبیل-میانه است و به همین منظور پیگیری‌های گسترده‌ای در سطح ملی در این راستا در مجلس صورت گرفت و خوشبختانه مطالعه و اجرای راه آهن اردبیل-مغان در سال‌های 96 و 97 ردیف بودجه‌ای پیدا کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توسعه بزرگراهی جاده‌های استان اردبیل گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مجمع نمایندگان استان از ابتدای فعالیت مجلس دهم، مطالعه باند دوم و چهارخطه کردن جاده مشگین‌شهر–پارس‌آباد و محور ترانزیتی بیله سوار-پارس‌آباد – سه‌راهی سربند و محور ترانزیتی بیله سوار-گرمی-سه‌راهی صحرا در بودجه سال 97 آورده شده است.

بدری تصریح کرد: تمامی این موارد در راستای استفاده از ظرفیت استان و تبدیل پتانسیل‌ها از بالقوه به بالفعل از طریق اجرای بزرگراه‌ها و اتصال اردبیل به مرکز کشور و استان‌های همجوار و کشور آذربایجان بصورت بزرگراهی صورت گرفته و با قدرت پیگیری عملیاتی شدن و اتمام آنها  از طریق فاینانس و . . . خواهیم بود.

وی در پایان احیای نقش ارتباطی موثر و تاریخی استان اردبیل در منطقه با توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی را گام نخست و اولویت اول استان در مسیر توسعه عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر