تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9195
تاریخ انتشار: ي, 1392/08/19 - 13:09
تردد مسافران از گمرک بیله سوار مغان روند عادی یافت
آران مغان: محدودیت ها در گمرک بیله سوار مغان که از بامداد جمعه و در پی اقدام جمهوری آذربایجان در بستن گذر مرزی پلدشت اعمال شده بود، برای مسافران لغو شده و تردد اتباع دو کشور در مرز روندی عادی به خود گرفت .

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، مشاهدات خبرنگار ما حاکی است که تردد مسافران از گمرک بیله سوار مغان عادی شده و اتباع ایرانی و آذری نیز در سفر به خاک دو کشور مشکلی ندارند.

یک مقام مسوول در اداره کل گمرک اردبیل روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : کامیون هایی که بارهای خود را در دو کشور خالی کرده اند نیز در بازگشت به کشورشان مشکلی ندارند اما کامیون های حامل بار همچنان با محدودیت هایی مواجه بوده و رایزنی در این زمینه بین مقام های دو کشور در حال انجام است .

گفتنی است در پی اقدام غیر قانونی و خلاف عرف جمهوری آذربایجان در بستن مرز پلدشت به بهانه وقوع حادثه تیراندازی مشکوک در منطقه و بی نتیجه بودن تلاش های مرزبانی ایران برای جلوگیری از این اقدام، مرزهای جلفا و بیله سوار مسدود شده بودند.

در پی وقوع حادثه تیراندازی مشکوک در منطقه مرزی پلدشت که طرف آذری آنرا به ایران نسبت می دهد ، مرزبانی جمهوری آذربایجان در یک اقدام غیرقانونی و خلاف عرف از روز چهارشنبه پانزدهم آبان ماه ، اقدام به بستن مرز پلدشت و ایجاد موانع برای مسافران و بار هموطنان ایرانی کرده بود.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر