تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31350
تاریخ انتشار: س, 1398/05/01 - 13:26
همایش طرح توسعه سواد زنان و دختران مناطق عشایری با حضور معاون سواد آموزی استان اردبیل، در سالن اجتماعات آموزش و پرورش پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، معاون سواد آموزی مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل در این مراسم توسعه سطح سواد در مناطق عشایری را یکی از اولویت های اصلی برنامه های سواد آموزی استان برشمرد و گفت: توان افزایی سطح سواد زنان و دختران عشایری، افزایش سطح انگیزشی و علاقمند کردن سواد آموزان به امر سواد آموزی، افزایش پوشش تحصیلی در مناطق عشایری، توان افزایی مهارت های اجتماعی در زنان و دختران عشایری و تسهیل فرایند یادهی و یادگیری ، از جمله اهداف اصلی این طرح بشمار می آیند.

سید غلامحسین گنجی افزود: در جهت توسعه سطح سواد آموزی در مناطق عشایری استان به همین منظور، کارگاه توانمندسازی با شرکت 55 آموزش دهنده از شهرستان پارس آباد، اصلاندوز، بیله سوار و جعفرآباد از 29 تیرماه به مدت 4 روز در دبیرستان متوسطه دوم استعداد های درخشان و دخترانه فرزانگان پارس آباد برگزار می شود.

وی ضمن قدردانی از آموزش دهندگان مناطق عشایری، آنها را سفیران و سربازان نهضت سواد آموزی دانست و بر رسیدگی و حل مسایل و مشکلات آموزش دهندگان مناطق عشایری قول مساعد داد.

معاون سواد آموزی مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین از ارتقای جایگاه سواد آموزی این استان خبر داد و گفت: امسال در ارزیابی سالانه سواد آموزی در بین استان های کشور، استان اردبیل توانست به مقام برتر و جایگاه قابل تقدیر دست یابد و این موفقیت یقینا مرهون تلاش های خستگی ناپذیر شما در عرصه ریشه کنی بیسوادی است.

در ادامه فرماندار پارس آباد نیز از تلاش های آموزش دهندگان مناطق عشایری قدردانی کرد و گفت: آموزش دهندگان مناطق عشایری سفیران آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی هستند و علیرغم شرایط سخت کاری در امر خطیر نهضت سواد آموزی و ارتقای سواد در مناطق عشایری می کوشند و از هیچ کوششی فروگذاری نمی کنند.

علی علایی همچنین با بیان اینکه آمار و ارقام بیسوادی ارائه شده در سرشماری سال 95 زیبنده شهرستان پارس آباد نیست، اظهار امیدواری کرد: شاخص های سواد آموزی این شهرستان با همت همه مسئولین شهرستانی و استانی و با همکاری کلیه دستگا های اجرایی ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر