تازه ترین مطالب


کد مطلب: 31251
تاریخ انتشار: پ, 1398/03/30 - 11:18
استاندار اردبیل در ديدار با سركنسول آذربايجان:
پذیرش بیماران کشور آذربایجان در استان اردبيل اینترنتی می‌شود
استاندار اردبیل گفت: به منظور کاهش سوء استفاده از مسافران و گردشگران سلامت در استان اردبیل تا ۲ ماه آینده سیستم اینترنتی نوبت دهی در بیمارستان‌ها و مطب پزشکان راه اندازی می‌شود.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در نشست با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز که به اردبیل سفر کرده بود گفت: با هماهنگی جهاد دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل این سیستم در حال بررسی است که امیدواریم افرادی که به جهت مداوا به ایران سفر می‌کنند رضایت کامل داشته باشند.

وی افزود: با هماهنگی معتبرترین بیمه ایران می‌توانیم مریض‌های کشور آذربایجان را در مطب‌ها و بیمارستان‌های ایران حمایت کنیم.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بازار هدف کالا‌های تولیدی در استان، همسایگان شمالی بویژه جمهوری آذربایجان است افزود: استان اردبیل بیشترین مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان را دارد و علاوه بر آن اشتراکات فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و زبانی باعث شده ارتباط ما با این کشور خوب و حسنه باشد.

بهنام جو وجود آب گرم‌های معدنی در دامنه بلندترین قله شمالغرب کشور را نعمت بزرگی برای مسافران سلامت بر شمرد و افزود: گردشگران سلامت کشور آذربایجان می‌توانند از آب‌های معدنی دارای خاصیت درمانی بسیار، واقع در شهرستان‌های سرعین، مشکین شهر، نیر و خلخال بهره‌مند شوند.

وی از شروع اتصال عملیات اجرایی راه آهن پارس آباد و آذربایجان خبر داد و افزود: با اتصال خط ریلی آذربایجان_ پارس آباد، مطالعات خط ریلی اردبیل به پارس آباد نیز تمام شده و در آینده آذربایجان به شبکه سراسری ایران متصل می‌شود.

استاندار اردبیل از راه اندازی ایکس ری در گمرک بیله سوار خبر داد و افزود: با راه اندازی این سیستم مشکل ترانزیت حل شده و مراودات اقتصادی افزایش می‌یابد.

بهنام جو افزود: مسئولان مستقر در گمرک بیله سوار چه طرف ایرانی و چه طرف آذربایجانی با ارتباط خوبی که دارند در صورت بروز هرگونه مشکل باید خودشان مرتفع سازند.

وی در پایان، جامعه هدف صادرات محصولات کشاورزی و تولیدی را کشور‌های حاشیه خزر دانست و گفت: تولید محصولات منحصر بفرد در دشت مغان و راه اندازی بزرگترین سوله‌های گلخانه‌ای می‌تواند بازار جمهوری آذربایجان را پر رونق کند.

در این دیدار یک ساعته علی النقی حسین اف، سرکنسول آذربایجان در تبریز نیز آمادگی کشورش را برای هرگونه ارتباط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد و گفت: جمهوری آذربایجان همیشه با ایران و بخصوص استان‌های مرزی ارتباط تنگاتنگی داشته است.

وی با بیان اینکه از چهار نقطه با ایران رفت و آمد صورت می‌گیرد گفت: استان‌های گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی دارای مرز مشترک با کشور آذربایجان هستند و مراودات خوبی با این استان‌ها داریم.

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز اظهار داشت: در کشور آذربایجان نیز پتانسیل گردشگری طبیعی و سلامت وجود دارد و آمادگی خود را برای ارتباط بیشتر اعلام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه کوه نمک (دوز داغی) در آذربایجان قرار دارد افزود:گردشگران زیادی با تجویز پزشک به منظور مداوای بیماری‌های آسم و فیزیوتراپی طبیعی به این منطقه سفر می‌کنند.
گفتنی است این نشست صمیمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشور‌های عضو اکو در نمایشگاه‌های بین المللی استان اردبیل با حضور همراهان طرفین انجام شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر