تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31091
تاریخ انتشار: ي, 1398/02/15 - 13:17
با دستور قوه قضاییه صورت می گیرد؛
خانه خالی ها توسط بسیج شناسایی می شوند
بسیج برای شناسایی خانه‌های خالی از سکنه اقدام می کند. این اقدام با دستور قوه قضاییه برای جلوگیری از جرم صورت می گیرد.

به گزارش آران مغان، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس گفت: در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، اطلاعات و آدرس تمامی خانه های خالی مشخص شده، حال می توان برای شناسایی دقیق و اطلاعات جدیدتر از نیروها و پایگاه های بسیج مناطق استفاده کرد.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با اشاره به دستور دستگاه قضا برای حذف قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی، گفت: اخیرا با دستور قوه قضائیه، سایت های اینترنتی، قیمت مسکن و خودرو را از سایت‌هایشان حذف کرده اند که این نشان دهنده اثرگذاری مثبت دستگاه قضا در ساماندهی اقتصاد است.

مدعی العموم می تواند در تمام موضوعات و شئونات جامعه ورود کند

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون و فقه، مدعی العموم یا دادستان می تواند در تمام موضوعات و شئونات جامعه ورود کرده و با متخلفان برخورد جدی کند.

ورود مستقیم دستگاه قضا برای ساماندهی بازار مسکن؛ مالکان سلیقه‌ای قیمت ها را بالا می برند

وی با انتقاد از فعالیت دلالان در عرصه مسکن و سودجویی برخی مالکان برای افزایش چندبرابری نرخ مسکن، گفت: قوه قضائیه باید به این مسئله مهم ورود مستقیم کند، زیرا امروز به علت خلاء نظارتی، هر یک از مالکان بر اساس سلیقه و منافع خود قیمت گذاری می کنند که این موضوع موجب افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی نرخ مسکن شده است.

حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد

ابوترابی با بیان اینکه در شرایط کنونی حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد، افزود: وزارت راه و شهرسازی بر اساس قانون مکلف به اخذ مالیات از خانه های خالی است و هر چه سریع تر در این عرصه باید اقدام قابل قبولی صورت گیرد.

ورود بسیج برای شناسایی خانه‌های خالی جدید/ آدرس تمامی خانه های خالی مشخص شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، اطلاعات و آدرس تمامی خانه های خالی مشخص شده، حال می توان برای شناسایی دقیق و اطلاعات جدیدتر از نیروها و پایگاه های بسیج مناطق استفاده کرد.

تزریق خانه های خالی به بازار کلید کاهش قیمت مسکن و نرخ اجاره

وی گفت: به طور حتم اگر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانه خالی به بازار مسکن تزریق شود، می توان به کاهش قیمت مسکن و نرخ اجاره امید داشت، اما وزارت راه و شهرسازی هنوز به تعهدات خود برای ایجاد سامانه اطلاعاتی عمل نکرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ادامه داد: با اشاره به اظهار نظر برخی کارشناسان مبنی بر اینکه دستگاه قضا نمی تواند به علت مالکیت خصوصی، به بازار مسکن ورود کند، افزود: بر اساس قانون در دو موضوع گران فروشی و احتکار، مالکیت خصوصی معنایی ندارد و دستگاه های نظارتی مانند دستگاه قضا می توانند با متخلفان و گران فروشان برخورد کنند، به طور مثال فردی که برنج احتکار می کند، نسبت به این اجناس مالکیت دارد، اما نیروی های نظامی و قضایی با این تخلفات برخورد می کنند.

منبع: رکنا

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر