تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30952
تاریخ انتشار: پ, 1398/01/01 - 14:02
جشن مشترک نوروزی ۹۸ مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شهرستان مرزي بيله سوار مغان برگزار شد.

به گزارش آران مغان، فرمانده مرزباني ناجا در جشن مشترک نوروزی ۹۸ مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان كه در پايانه مرزي شهرستان بيله سوار برگزار شد، اظهار داشت: میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان؛ تاریخ، فرهنگ و اشتراکات دینی وجود دارد.

سردار قاسم رضایی افزود: امروز تعامل مطلوبی میان دو کشور حاکم است و مرزبانان از مرزهای مشترک به وسعت 759 کیلومتر با هوشیاری کامل حراست و پاسداری می کنند.

وي گفت: ما مدت ۵ سال است که نوروز را در مرزهای مشترک جشن می گیریم؛ سال ۹۴ در مرز پاکستان، سال ۹۵ در مرز اقلیم کردستان، سال ۹۶ در مرز ترکمنستان، سال ۹۷ در مرز عراق و در سال ۹۸ این جشن نوروزی مشترک در مرز ایران و آذربایجان برگزار شد.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: برگزاری این جشن چیزی نیست جز مودت، دوستی و یکدلی بین مرزبانان دو کشور، این جشن نوروزی مشترک بیانگر ؛ دیپلماسی مرزی  دو کشور است که می تواند الگوی سایر تعاملات باشد.

رضايي خاطرنشان كرد: اولین روز بهار برای ما ایرانیان همراه با قرائت دعای تحویل سال می باشد که بسیار بامعنا و پرمفهوم است همانطور که در فصل بهار در طبیعت تحول صورت می گیرد در این دعا بر تحول در انسان نیز تاکید شده است.

در جشن مشترک نوروزی ۹۸ مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، سپهبد" الچین قلی اف" فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان نيز گفت: این ایام بهاری را به مردم ایران و مرزبانان تبریک می گویم.

وی افزود: این جشن برای اولین بار است که بین این دو کشور برگزار می شود که برخی از کشورها می توانند از این جشن الگو بگیرند.

الچين قلي اف ادامه داد: امروز مرزبانان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران، امنیت مرزهای مشترک را به خوبی تامین می کنند.

فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان تصريح كرد: مرزبانان با جدیت در مرزهای مشترک و بین المللی با هرگونه قاچاق و ترانزیت مواد مخدر مبارزه می کنند که فعالیت مرزبانان در این حوزه، نتایج خوبی دارد.

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر