تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30944
تاریخ انتشار: د, 1397/12/27 - 23:17
فرماندار بیله سوار مغان گفت: امسال ١٤٠ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش ٦٨ میلیون دلار از گمرک این شهرستان صادر شده است.

به گزارش آران مغان، حسن قبادی روز دوشنبه در نشست خبري با جمعي از اصحاب رسانه افزود: این میزان صادرات از نظر وزنی بیش از ١٠٠ درصد و از نظر ارزشی ١٨٦ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

وی گفت: در همین مدت ٢٤ هزار تن کالا به ارزش ٥٤ میلیون دلار صادرات چمدانی از گمرک بیله سوار صورت گرفته که از لحاظ وزن و ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ٩٠ درصد افزایش داشته است.

فرماندار بيله سوار ادامه داد: در همین مدت یک میلیون و 450 هزار نفر از طریق پایانه مرزی بیله سوار تردد داشته اند که نسبت به پارسال 66 درصد افزایش را نشان می دهد.

قبادی تصریح کرد: باید زیرساخت ‌های لازم در حوزه صادرات ، واردات ، بازاریابی و صنایع تبدیلی در این شهرستان فراهم شود تا در کنار دعوت از سرمایه‌ گذاران در شهرستان شرایط ویژه ‌ای برای اشتغال و تولید در منطقه فراهم شود.

 

هزار و 787 شغل در پنجره واحد شهرستان بیله سوار ثبت شد

فرماندار بیله سوار مغان در ادامه از ثبت هزار و 787 شغل در پنجره واحد بیله سوار خبر داد و گفت: این شهرستان بیش از تعهدات خود در حوزه اشتغال عمل کرده و رشد 120 درصدی داشته است.

وي اظهار داشت: امسال 512 طرح در حوزه اشتغال فراگیر با اشتغالزایی 949 نفر در این شهرستان به بانک های عامل معرفی شده اند که 116 طرح با اشتغالزایی 133 نفر به مبلغ 10 میلیارد و 515 میلیون تومان جذب شده است.

قبادي افزود: از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز امسال در حوزه خود اشتغالی 211 طرح در کمیته فنی شهرستان به تصویب رسید و 192 طرح از آنها به بانک های عامل معرفی و یک میلیارد و 920 میلیون تومان هم به افراد متقاضی ارائه تسهیلات شده است.

فرماندار بيله سوار با بیان اینکه در حوزه مشاغل خانگی امسال از طریق بانک های عامل برای 42 نفر به مبلغ 420 میلیون تومان تسهیلات ارائه شده، گفت: این تسهیلات توسط بهزیستی برای 75 نفر، کمیته امداد امام (ه) برای 226 نفر ، صندوق کارآفرینی برای 55 نفر ، بانک ملی 14 و بانک تجارت 28 نفر تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 10میلیون تومان ارائه‌ شده است.

وي همچنین با اشاره به اینکه هزار و 466 متقاضی در طرح کارورزی این شهرستان ثبت نام کرده بودند، اظهار داشت: از این تعداد پس از بررسی هوشمند سامانه کارورزی و هزار و 116 نفر مورد تایید قرار گرفته اند.

قبادی گفت: تاکنون تعداد500 واحد پذیرنده در سامانه ثبت نام شده که فعالیت451 واحد تایید و افراد در این واحدها مشغول کار خواهند شد.

به گفته وی، تاکنون با 858 نفر قرارداد آموزشی کارورزی منعقد شده و شهرستان بیله سوار رتبه برتر را در بین شهرستان های استان در حوزه طرح کارورزی بدست آورده است.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر