تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30809
تاریخ انتشار: ج, 1397/11/19 - 11:48
آیین گشايش جشنواره قصه های «ننه شاهسون» به مناسبت دهه فجر با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد در اين آيين با اشاره به اهمیت ادبیات فولکور در تربیت نسل‌های آتی براساس ارزش‌های بومی، گفت: ما با ثبت ادبیات شفاهی و مکتوب کردن آن ضمن ماندگاری این ادبیات بومی و محلی مانع قطع ارتباط بین نسل‌ها می‌شویم.

مجتبی هاتف با بیان اینکه فرهنگ عشایری، فرهنگی خانواده‌ محور بوده كه حفظ و ترویج آن به تحکیم بنیان خانواده کمک خواهد کرد، افزود: این جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن داستان‌نویسی ورق‌های خاموش و با همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط شهرستان پارس‌آباد برگزار می‌شود.

وي با اشاره به اهداف جشنواره گفت: مغان مهد فرهنگ و تمدن و آداب و رسوم ایل شاهسون است و این جشنواره در جهت ترویج فرهنگ عشایر شاهسون برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد خاطرنشان كرد: قصه‌های فولکلور ایل شاهسون در این جشنواره جمع‌آوری شده و در قالب لوح فشرده تصویری در 25 بهمن ماه اختتامیه این جشنواره رونمایی خواهد شد.

گفتني است، برگزاری کارگاه های قصه خوانی و قصه نویسی برای کودکان و نوجوانان روستاهای مغان در طول جشنواره از اهداف آن خواهد بود.

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر