تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30767
تاریخ انتشار: چ, 1397/11/10 - 16:49
امام جمعه اردبیل گفت: با مشاوره و همکاری چند نفر از متخصصان، افراد با تجربه و افرادی که در خصوص تاسیس کشت و صنعت مغان اطلاعات کافی دارند نامه‌ای به مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مشکلات ارسال کرده‌ایم.

به گزارش آران مغان، آیت‌الله سید حسن عاملی روز سه شنبه در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه فرهنگی و مذهبی یاس کبود که با حضور مسئولان شهرستانی و اقشار مختلف مردم در شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، به سیر تاریخی این نمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: نسل جوان همچنان که با مفاهیم نظری آشنا می شوند می توانند با صحنه های آموزنده تاریخ را در قالب نمایشگاه ببینند.

وی حضور در این چنین نمایشگاهی را سفری معنوی عنوان کرد و افزود: بهتر است چنین نمایشگاهی در تمامی شهرستان‌های استان نه تنها در ایام فاطمیه بلکه در تمامی صحنه هایی که در تاریخ ثبت شده است برگزار شود.

عاملی با بیان اینکه باید بانوان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) را الگوی زندگی خود قرار دهند تاکید کرد: تمام مشکلات جامعه ریشه فرهنگی دارد که باید سیره حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) را الگویی برای رندگی خود قرار دهیم تا جامعه ای پاک و زهرایی و عاری از هرگونه مشکلات داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: حضور گسترده جوانان در نمایشگاه یاس کبود در شمالی ترین نقطه مرزی ستودنی و قابل تحسین است و از رویش های انقلابی است.

عاملی با انتقاد از مسئولان شهرستان پارس‌آباد تصریح کرد: با توجه به اینکه هر سال این نمایشگاه پر رنگ تر از سال های گذشته برگزار می شود بهتر است مسئولان جای ثابتی را برای این نمایشگاه در نظر بگیرند تا در تمام سال نمایشگاهی ثابت برای عموم بازدیدکنندگان باشد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ما همیشه صدا و حامی عشایر بوده ایم و همواره از حقوق عشایر حمایت خواهیم کرد بیان کرد: طی جلساتی که با مسئولان استان برگزار کرده‌ایم تمامی زمین‌های عشایر دشت مغان به خود عشایر واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه واگذاری زمین های عشایر به خودشان از هرگونه نزاع و دعوا هایی بر سر این زمین‌ها جلوگیری می کند، گفت: ما با مشاوره و همکاری چندین نفر از متخصصان، افراد با تجربه و افرادی که در خصوص تاسیس کشت و صنعت مغان اطلاعات کافی دارند نامه ای به مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به مشکلات ارسال کرده‌ایم.

گفتني است، نمایشگاه فرهنگی و مذهبی یاس کبود از 9 تا 20 بهمن ماه در محل کانون علامه طباطبایی شهرستان پارس‌آباد برای بازدید عموم دایر است.

انتهای پیام/ تسنيم

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر