تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30728
تاریخ انتشار: ي, 1397/10/30 - 18:34
رئیس بیمارستان تخصصی امام خمینی(ره) شهرستان پارس آباد مغان، گفت: روش‌های نوین درمان و مراقبت از بیماران دچار سکته مغزی برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان پارس آباد بکارگیری شد.

به گزارش آران مغان، جواد سرباززاده  با بیان اینکه سکته مغزی یکی شایع‌ترین علل مرگ و میر در کشورمان است، اظهار کرد: سکته مغزی از چالش‌های بزرگ نظام سلامت در همه کشورها به ویژه کشور ماست که علاوه بر کاهش کیفیت زندگی افراد، نگرانی و آسیب بزرگی برای خانواده‌های بیماران برجای می‌گذارد.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به عوارض و هزینه‌های سنگین مادی و معنوی سکته مغزی لازم بود در بیمارستان تخصصی امام خمینی(ره) شهرستان پارس آباد مغان به عنوان قطب مراقبت‌های ویژه در شمال استان اردبیل، از روش‌های نوین و داروهای بهتری در ساعات اولیه شروع علایم بیماری به منظور پیش آگهی بهتر درمان و پیشگیری از شدت عوارض استفاده کنیم، که به حول قوه الهی با پیگیری‌های لازم و تلاش پرسنل بیمارستان امام(ره) این نوع درمان در منطقه فراهم شد.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) پارس آباد از تزریق موفقیت آمیز داروی TPA خبر داد و تصریح کرد: در مورخه ۲۷ دی ماه اولین تزریق داروی TPA به عنوان داروی موثر در ۳ ساعت اول بعد از شروع علایم سکته مغزی، در این بیمارستان برای یک بیمار دچار علایم سکته مغزی صورت گرفت و نتایج موفقیت آمیزی حاصل آمد و روند بهبودی بیمار با اثربخشی مطلوبی در حال پیشرفت است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

الحمدالله خدارا شکر
ارسال نظر