تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30631
تاریخ انتشار: پ, 1397/10/06 - 11:25
مدیرکل فرودگاه‌ های استان اردبیل گفت: فرودگاه های اردبیل و پارس آباد در این استان توجیه اقتصادی نداشته و زیان ده شده اند.

به گزارش آران مغان، فخرالدین هاشمی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: غیر از فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه مشهد بقیه فرودگاه های کشور توجیه اقتصادی ندارند.

وی افزود: با این حال شرکت فرودگاه های کشور برای ایجاد زیرساخت های لازم در فرودگاه های اردبیل و پارس آباد در سال های اخیر اعتبار زیادی هزینه کرده است.

مدیرکل فرودگاه‌ های استان اردبیل با بیان اینکه عملیات اجرایی بهسازی و مرمت باند اصلی فرودگاه اردبیل از خرداد امسال آغاز شده گفت: تلاش می شود عملیات اجرایی بهسازی این باند در نیمه اول سال آینده به پایان رسیده و به بهره برداری برسد.

وی همچنین با اشاره به اینکه باند اصلی فرودگاه اردبیل به طول 3.5 کیلو متر و عرض 60 متر بهسازی و مرمت خواهد شد، بیان کرد: این طرح تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اجرای آن هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: برای احداث ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل نیز در هشت هزار و 100 مربع 700 میلیارد ریال هزینه شده و 99.5درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: در مجموع در سال های اخیر برای توسعه و گسترش زیرساخت ها در فرودگاه های اردبیل و پارس آباد 2 هزار و 150 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل فرودگاه‌ های استان اردبیل همچنین افزود: با اتمام بهسازی و مرمت باند اصلی فرودگاه اردبیل و بهره برداری از آن زمینه نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر مانند ایرباس 300 و 330 و بوئینگ 777 ممکن خواهد شد.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی شرکت فرودگاه ها تامین زیرساخت ها برای نشستن و برخاستن هواپیماها است، تصریح کرد: برای برقراری پروازهای دوباره از فرودگاه اردبیل به مشهد و بالعکس با شرکت های هواپیمایی آسمان و ساها رایزنی شده است.

هاشمی خواستار همکاری، مشارکت و استفاده از ظرفیت فرودگاه اردبیل توسط بخش خصوصی شد و گفت: مسئولان فرودگاه اردبیل آمادگی لازم برای همکاری با بخش خصوصی را دارند و بخش خصوصی نیز باید از زیرساخت های بروز و امکانات مهیا شده در این فرودگاه استفاده بکنند.

وی از فعالیت 32 آژانس فروش بلیط در استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: برای برقراری پرواز از فرودگاه اردبیل به سایر نقاط باید بخش خصوصی وارد کار شود و پروازها به صورت چارتر انجام شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر