تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30620
تاریخ انتشار: د, 1397/10/03 - 15:03
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: اجازه نخواهیم داد عده ای به خاطر منافع شخصی موجب تخریب اراضی و جنگل های حاشیه ارس شوند.

به گزارش آران مغان، علی علایی امروز در جلسه کمیته امنیت و عمران مرزی پارس آباد اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد عده ای به خاطر منافع شخصی موجب تخریب اراضی و جنگل های حاشیه ارس شوند و انتظار داریم منابع طبیعی در حفاظت از این اراضی جدیت داشته و تدابیر لازم برای جلوگیری از تخریب اتخاذ کند.

 

وی با بیان اینکه مرزهای شهرستان پارس آباد به طول بیش از 110 کیلومتر جزو امن ترین مرزهای کشور است، گفت: مردم مرزنشین مرزبانان اصلی بوده و در کنار نیروهای هنگ مرزی امنیت پایدار را به صورت شایسته ای تامین کرده اند.

 

فرماندار پارس آباد با اشاره به اینکه اجرای ادامه پروژه جاده مرزی با مشارکت مرز نشیان و کشاورزانی که اراضی آنها در کنار مرز قرار دارد پیگیری می شود، از استقبال کشاورزان در زمینه فنس کشی در محدوده مرزی خبر داد.

///

علایی با بیان اینکه فنس کشی در مرزها ضمن ایجاد امنیت باعث جلوگیری از خسارت گرازها و حیوانات وحشی به مزارع کشاورزان می شود، بر اجرا و تکمیل جاده های مرزی و ساحل بندی حاشیه های مسیل ارس و گاز رسانی به پاسگاه های مرزی و انسداد مرزی با فنس و موانع طبیعی تاکید کرد.

 

وی گفت: با ساحل بندی رودخانه ارس در بازه پر خطر اراضی جدید آزاد سازی شده و فقط با پایان بازه سالمند کندی بیش از 65 هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و به بهره برداری خواهد رسید.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد تصریح کرد: سالانه هزاران گردشگر از این مناطق بازدید کرده و زمینه ساز اشتغال زایی و توسعه صنعت توریسم در منطقه می شوند و در این راستا باید موانع توسعه تفرجگاه های ساحلی ارس به عنوان مکان های نماد گردشگری رفع و نسبت به تجهیز آنها همکاری شود.

 

شهرستان پارس آباد در مجاورت جمهوری آذربایجان و شمال استان اردبیل واقع است.

انتهای پیام/ جماران

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر