تازه ترین مطالب


کد مطلب: 30537
تاریخ انتشار: د, 1397/09/12 - 00:23
رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت ایجاد بسترهای لازم برای تحصیل اتباع آذری در شمال استان، پارس‌آباد به عنوان پایلوت مدارس بین‌المللی سما در اردبیل می‌شود.

به گزارش آران مغان به نقل از فارس، محمد اثنی عشری ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان اردبیل که در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ایجاد بسترهای لازم برای تحصیل اتباع آذری در شمال استان، پارس‌آباد به عنوان پایلوت مدارس بین‌المللی سما در اردبیل می‌شود.

وی گفت: ایجاد این مدرسه و دانشگاه بین‌المللی سما برای اعطای بورسیه تحصیلی به اتباع کشورهای همجوار از جمله اهداف اصلی و سازمانی ما محسوب می‌شود.

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اردبیل تاکید کرد: با توجه به نیازهای استان اردبیل و قابلیت بالقوه مجموعه آموزشی سما استان در نظر داریم تا با راه‌اندازی هنرستان بهیاری از ظرفیت‌ دانش‌آموزان تحصیل‌کرده در رشته تجربی استفاده کنیم.

اثنی عشری با اشاره به اقدامات مثبت انجام گرفته در زمینه استارت‌آپ‌ها، تصریح کرد: در استارت‌آپی که اخیرا در این مجموعه برگزار شد، ۹۸ ایده ثبت گردید که ۳ ایده برتر این جشنواره در حوزه بازی‌های فکری کودکان بود.

وی ادامه داد: بیش از دو سوم شرکت‌کنندگان در استارت‌آپ‌های این مجموعه ار دانش‌آموزان تشکیل‌ می‌دهند که این موضوع در سطح کشور بی‌نطیر است.

راه‌اندازی بزرگترین مرکز آموزشی هتلداری کشور با کمک دانشگاه آزاد درسرعین

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اردبیل گفت: یکی از اهداف اصلی ما توجه به توسعه صنعت گردشگری به عنوان اولین محور توسعه استان است که در این زمینه در نظر داریم بار راه‌اندازی یکی از بزرگترین مراکز آموزشی هتلداری کشور در سرعین، میزان ماندگاری مسافران در سطح استان را افزایش دهیم.

اثنی عشری بیان کرد: مجموعه‌های آموزشی ما به سمت مجتمع‌های کارآفرینی حرکت می‌کند و این سیاست‌گذاری با توجه به نیازی که در جامعه احساس می شود تعیین شده است.

وی افزود: مجموعه آموزشی سما اردبیل در حال حاضر با ۲ هزار دانش‌آموز و ۲ هزار دانشجو در سطح استان فعالیت می‌کند که این دانشجویان در ۲۰ رشته تحصیلی در حال فراگیری علوم مختلف هستند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر