تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30521
تاریخ انتشار: س, 1397/09/06 - 11:48
فرمانده سپاه شهرستان پارس‌آباد گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی اعطای تسهیلات 12 میلیارد تومانی سپاه به طرح‌های کارآفرینی از سال های 91 تا کنون انجام و منجر به اشتغال 1367 نفر شده است.

به گزارش آران مغان، سرهنگ پاسدار حسن نوری با حضور در استودیو شبکه خبر سبلان ضمن تشریح عملکرد و برنامه‌های بسیج در پارس‌آباد، اظهار کرد: یکی از عظیم‌ترین و ماندگارترین یادگارهای حضرت امام خمینی (ره) تشکیل بسیج مستضعفین بود که در فرمایشات خود بسیج را لشگر مخلص خدا و بدنه فعال ملت معرفی کردند، پس سربازی برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی افتخاری بزرگ برای بسیج است.

وی افزود: هفته بسیج فرصتی مناسب برای بیان ارزش‌ها، جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌های تمامی بسیجیان عزیزی است که در تمامی عرصه ها فعالیت دارند،  پس باید به این طریق بتوانیم تفکر و فرهنگ بسیجی را که نشأت گرفته از ارزش‌های انقلاب اسلامی است به نسل‌ جوان جامعه معرفی کنیم.

فرمانده سپاه پارس‌آباد با اشاره به اینکه پارس‌آباد 262 شهید و 1 هزار و 16 جانباز سرافراز  تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، تصریح کرد: در هفته بسیج، سپاه شهرستان پارس‌آباد بیش از 60 برنامه مختلف فرهنگی از جمله هفت یادواره شهدا و اغلب با محوریت سرداران شهید شهرستان پارس آباد اجرا کرد.

///

وی ادامه داد: در حاشیه این برنامه‌ها نمایشگاهی در خصوص اقتصاد مقاومتی که دستاوردها و تولیدات خود شهرستان بود مخصوصا در مورد صنایع‌دستی و در راستای حمایت از کالای ایرانی برپا شد.

نوری افزود: برنامه‌ میز خدمت نیز با حضور تمامی مدیران شهرستان، روستانشینان و مناطق آسیب‌پذیر شهرستان در راستای رفع مشکلات مردم در مساجد و محلات شهرستان برگزار شد و مسئولان بصورت حضوری جوابگوی مشکلات مردم بودند.

فرمانده سپاه پار‌س‌آباد بیان کرد: کارگاه‌های بصیرت‌افزایی و آسیب‌های اجتماعی خصوصا در بحث مواد مخدر و طلاق و سبک زندگی اسلامی و کارگاه آموزش صرفه‌جویی در بخش انرژی با حضور تمام متولیان ادارات با توجه به رسیدن  فصل سرما  برگزار شد و تجمع بزرگ و عظیم عاشورایی نیز در پنج آذر ماه با حضور تمامی بسیجیان از تمامی قشرهای مختلف مردم به نمایش شکل گرفت.

نوری در خصوص محرومیت‌زدایی در این شهرستان گفت: 20 گروه جهادی با ساماندهی 340 نفر برای رفع مشکلات مردم از جمله ساخت خانه، غسالخانه، تکمیل مساجد و زیباسازی و مرمت مدارس با مشارکت اداره آموزش و پرورش به مناطق محروم شناسایی‌شده اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پارس‌آباد قطب کشاورزی کشور است عنوان کرد: سپاه شهرستان پارس‌آباد در بخش دامداری و کشاورزی طرح‌هایی در قالب گروه‌های جهادی واکسیناسیون در مناطق آسیب‌پذیر برای مقابله با بیماری با همت اداره دامپزشکی و بسیج سازندگی اعزام شدند.

فرمانده سپاه پار‌س‌آباد افزود: در طرح «همگام با کشاورزان» برگزاری کارگاه‌های توجیحی و آموزشی برای امنیت مواد غذایی با اولویت دستیابی به خودکفایی از جمله گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا به 500 نفر آموزش داده شده است و هدف از این کارگاه‌ها افزایش سطح دانش کشاورزی بوده که با مشارکت جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی و بسیج مهندسی برگزار شد و همچنان  ادامه دارد.

///

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، تأکید کرد: برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد،  سپاه شهرستان پارس‌آباد از سال 91 تا کنون  12 میلیارد تومان تسهیلات وام کم‌بهره و زود بازده در اختیار متقاضیان گذشته است که منجر به اشتغال 1367 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده و این وام‌ها در 12 عرصه مختلف قرار گرفته می‌شود و این تسهیلات ادامه دارد.

فرمانده سپاه پارس‌آباد در خصوص برنامه‌های آتی سال جاری گفت: نمونه‌هایی از برنامه‌های سپاه پاسداران شهرستان پارس‌آباد طرح شهید بهنام محمدی برای دانش‌آموزان و آینده‌سازان مملکت نظام جمهوری اسلامی برای پرورش نیروی جوان و مؤمن و کارآمد که یکی از مطالبات مقام معظم رهبری و برنامه‌ای  معرفتی و اعتقادی و فرهنگی است با همت اداره آموزش و پرورش شهرستان تحقق خواهد شد.

نوری خاطرنشان کرد: طرح همگام با کشاورزان و طرح رسیدگی به مشکلات مناطق آسیب‌پذیر و کلاس‌های مشاوره‌ای در تمامی زمینه‌های مختلف و اعطای تسهیلات  قرض‌الحسنه در خصوص اشتغال از دیگر برنامه‌های این مناسبت در پارس‌آباد بود.

انتهای پیام/ خبرگزاری فارس

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر