تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30488
تاریخ انتشار: س, 1397/08/29 - 13:39
کشاورزان پارس آبادی با دانش بومی بالایی که در ترویج و آموزش دارند توانسته اند 70 درصد بذر ذرت مورد نیاز کشور را تولید و تامین کنند.

به گزارش آران مغان، کشاورزان پارس آبادی در 2 هزار و 200 هکتار از زمین های زراعی که به کاشت ذرت اختصاص داده بودند موفق شدند برای پیشگیری از واردات بذر ذرت، 6 هزار تن بذر مرغوب از این محصول برداشت کنند.

فرماندار پارس آباد در این خصوص گفت: بذر ذرت تولید شده در شهرستان پارس آباد بعد از اینکه در کارخانجات پروسس و دشت مغان فرآوری و بسته بندی شد در اختیار کشاورزان سراسر کشور قرار می گیرد تا با کاشت آن، به واردات ذرت در سال های آینده نیازی نباشد.

علی علایی با اشاره به جایگاه ممتاز و برجسته پارس‌آباد در تولید و فرآوری انواع بذور هیبرید محصولات کشاورزی به خصوص بذر ذرت در سطح کشور افزود: این منطقه در تولید و عمل‌آوری بذور کشاورزی از مناطق پیشرو و مهم کشور است به طوری که 70 درصد بذر ذرت مورد نیاز کشور در شهرستان پارس آباد تولید و تامین می‌شود.

کاظم پور مدیر عامل شرکت کشت و صنعت پارس نیز با بیان اینکه استفاده از آبیاری نوین کشاورزی علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، موجب افزایش راندمان تولید محصول نیز شده است، گفت: در آبیاری تیپ، با راندمان آب مصرفی نیم لیتر در ثانیه توانستیم محصول قابل قبولی تولید کنیم.

گفتنی است، بذر ذرت تولید شده در پارس آباد بعد از بسته بندی و پارت چینی، نمونه گیری می شود و بعد از تائید قوه ی نامیه ی آن (سرعت جوانه زدن بذر ) توسط موسسه ی تحقیقات، اصلاح و تهیه بذر و نهال کشور برای کشت در اختیار ذرت کاران سراسر کشور قرار می گیرد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر