تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30479
تاریخ انتشار: د, 1397/08/28 - 10:51
اهدای اعضای بدن یک مادر پارس آبادی که دچار مرگ مغزی شده بود به 8 بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش آران مغان، مرحومه سیده تاج سر میری 43 ساله که به دنبال فشارخون بالا دچار سکته و خونریزی مغزی شده بود با تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده  برای اهداء عضو به تهران اعزام شده و اعضای سالمش به ۸نفر پیوند داده شده و به آنها زندگی دوباره بخشید.

خانواده این مرحومه بیش از این نیز شهیدان میر جابر میری و احد کارگر را در دفاع از حریم وطن تقدیم نظام کرده اند و با بخشش اعضای بدن عضو دیگری از خانواده شان به واقع ترجمان واقعی ایثار در پارس آباد شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد در این خصوص اظهار داشت: در حال حاضر اعضای سالم ۱۰ نفر از همشهریان بعد از اینکه به مرگ مغزی دچاری شده اند با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شده که ۳ مورد اخیر در این ماه صورت گرفته است.

اباذر جعفرپور با اشاره به اینکه از زمان راه اندازی دفتر فراهم آوری اعضا در دانشگاه علوم پزشکی استان در سال ۷۸ نمایندگی این دفتر در شبکه بهداشت و درمان پارس آباد نیز دایر شده است، تصریح کرد: در جهت پاسداشت و تکریم عمل اهدای عضو، شهرداری و شورای اسلامی شهر پارس آباد قطعه ای برای خاکسپاری اهدا کنندگان عضو در آرامستان این شهر تعیین کرد که از این پس اهداءکنندگان عضو در این محل دفن خواهند شد.

////

انتهای پیام/ خبرگزاری صداوسیما

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر