تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30360
تاریخ انتشار: ج, 1397/07/20 - 20:27
امام جمعه پارس آبادمغان با بيان اينكه FATF همانند قرارداد كاپيتولاسيون است، از شورای نگهبان خواست در تصویب آن منافع کشور را در نظر بگیرد.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت الاسلام سيد سعيد رشادي در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر پارس آباد با ابراز تاسف از تصویب CFT در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: لايحه FATF همانند قرارداد كاپيتولاسيون بوده كه يكي از بندهاي آن اين است كه تمامي تراكنش هاي مالي كه بين بانك هاي داخلي ايران انجام مي شود بايد توسط بانك جهاني كه زير نظر آمريكا بوده به آن دسترسي داشته باشد كه اين مغاير با قانون اساسي كشورمان است.

وي با بيان اينكه دولت هم مي داند با تصويب اين لايحه دستاوردي عايد كشورمان نمي شود، گفت: جالب است كه دولت در توجيه اين كار خود بهانه ندادن دست آمريكا عنوان مي كند كه اين اشتباه بزرگي است و از نمايندگان مجلس و شورای نگهبان انتظار داريم در تصویب FATF منافع کشور را در نظر بگیرند.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به روز ملي کاهش اثرات بلایای طبیعی، از تلاش هاي همه افرادي كه در اين امر خطير تلاش مي كنند قدرداني كرد و بر لزوم آمادگی دستگاههای اجرایی برای مقابله با حوادث طبیعی تاكيد كرد.

رشادي با اشاره به 20 مهر روز بزرگداشت حافظ شیرازی گفت: حافظ بزرگ مرد شاعر ایرانی که با اشعارش در دنیا مشهور است و به قدري محبوبيت دارد كه اشعارش به چندین زبان مختلف در دنیا ترجمه شده و جالب است كه مردم نيز از ترجمه اشعار حافظ نيز آشنا هستند.

وي به تصويب لايحه كاپيتولاسيون در زمان رژيم پهلوي در سال 1342 اشاره و آن را تحقيرآميزترين لايحه و لكه ننگيني دانست كه در تاريخ جمهوري اسلامي ايران ماندگار شد.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با اشاره به 24 مهر آغاز هفته پیوند اولیا و مربیان افزود: اولیا و مربیان در مدارس اگر دست به دست هم داده و متحد و منسجم عمل کنند، مشکلی در مدارس ایجاد نخواهد شد و مي طلبد اولیای دانش آموزان آستين همت بالا زده و به ياري مدارس دولتی بشتابند.

رشادي با اشاره به 26 مهر ماه آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: بايستي به مقوله تربيت بدني و ورزش بيشتر اهميت داده شود متاسفانه وزارت ورزش در برنامه ريزي به نوعي عمل مي كند كه در تقسيم بودجه ورزش كشور كم مي آورد و شنیدن اخباری در این خصوص که بیش از نصف بودجه ورزش و جوانان به دو باشگاه پرسپوليس و استقلال و یا يك مربی خارجی اختصاص داده می‌شود، ناراحت کننده است.

وي افزود: بي برنامه گي وزارت ورزش در اختصاص بودجه باعث شده تا سالن‌های ورزشی كه با مخارج بیت‌المال احداث شده را اجاره دهد، گفت: وزارت ورزش حق ندارد سالن هايي كه با هزينه بيت المال ساخته شده را اجاره دهد و باید بصورت رایگان در اختیار جوانان گذاشته شود و در این راستا نباید به بهانه‌های واهی ورزش عمومی در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شود.

امام جمعه پارس آباد در ادامه همچنين با انتقاد از تعلل در افتتاح بیمارستان جدید این شهرستان تصريح كرد: بیمارستان جدیدالاحداث شهرستان پارس‌آباد با وجود تکمیل ساختمان و وعده‌های داده شده هنوز افتتاح نشده و این موضوع باعث نارضايتي اهالي شده است.

رشادي در سخناني طعنه آميز با اشاره به اينكه بیمارستان جدید پارس آبادمغان طلسم شده است، گفت: برای افتتاح آن باید یک دعا نویس پیدا کرده تا بلکه طلسم آن شکسته و افتتاح شود!

وي در پايان خاطرنشان كرد: رادیوي مغان (پارس‌آباد) طبق گفته فرماندار شهرستان با تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار و با همت صداسیماي مركز استان در آينده اي نزديك در پارس آباد راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر