تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30289
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/01 - 16:29
رادیولوژی دیجیتال بيمارستان امام خميني (ره) پارس آبادمغان امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان اين شهرستان افتتاح شد.

به گزارش آران مغان، مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد در آئین افتتاحیه رادیولوژی دیجیتال با اشاره به کاهش هزینه ها با استفاده از دستگاه رادیولوژی دیجیتال اظهارکرد: استفاده از دستگاه های آنالوگ هزینه هایی را در بر داشت و هم اکنون با بهره برداری از دستگاه دیجیتال رادیولوژی به طور تقریبی ماهانه 60 میلیون تومان از هزینه ها این بیمارستان کاهش می یابد.

اباذر جعفرپور اعتبار تخصیص یافته برای این دستگاه را 11 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: افتتاح رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان امام خميني (ره) پارس آباد می تواند به تشخیص و بهبود بسیاری از بیماری ها کمک کند.

وي گفت: با استفاده از دستگاه رادیولوژی دیجیتال و با مجهز بودن به سیستم نرم افزاری و تحویل عکس بصورت سی دی در اختیار بیمار می توان به تشخیص و بهبود بسیاری از بیماری ها کمک کرد.

مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد با اشاره به این که با استفاده از این دستگاه اشعه کمتری به بیمار و همراهان و یا کادر پرسنلی و درمانی بیمارستان وارد می شود، افزود: با استفاده از دستگاه جدید رادیولوژی امکان ارائه عکس و تصویر به پزشک متخصص فراهم شده است.

جعفرپور تصريح كرد: در سیستم رادیولوژی قبلی از فیلم‌های یک‌بار مصرف گران قیمت استفاده می شد در حالی که در سیستم رادیولوژی دیجیتال امکان نگهداری عکس‌ها در پرونده دیجیتال بیمار برای مدت طولانی وجود دارد.

////

///

///

////

انتهای پیام/

ارسال نظر