تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30278
تاریخ انتشار: ج, 1397/06/30 - 20:05
امام جمعه پارس آباد مغان گفت: هفته دفاع مقدس جزء شعائر الله است و وظیفه ما این است که از این شعائر محافظت كنيم.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت‌الاسلام سيد سعيد رشادي در خطبه های این هفته نماز  جمعه پارس آباد با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: فلسفه قیام حضرت سیدالشهدا(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود كه با نثار جان و مال خود باعث زنده ماندن دین اسلام و قرآن شد.

وی با تاکید بر اینکه شهدای کربلا از صدیقین زمان خود بودند، یکی از پیام‌های مهم حادثه عاشورا را اقامه نماز اول وقت سيدالشهدا (ع) عنوان كرد و گفت: امام حسين (ع) به خاطر این که نمازش به تاخیر نیفتد جنگ را رها کرد و با آن شرایط و تیرهای که به بدنش خورده بود مشغول به خواندن نماز شد.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با قدرداني از شبیه خوانانی که هنگام اذان ظهر تعزيه خواني را تعطيل و مشغول اقامه نماز اول وقت خود شدند، افزود: در حالي امام حسين (ع) در حادثه عاشورا لحظه اي از نماز اول وقت خود غافل نشد، كه در همين شهر پارس آباد متاسفانه برخی شبيه خواناني كه مشغول بازسازي اين واقعه بودند بدون توجه به اذان و نماز اول وقت مشغول شبيه خواني شدند كه این كار آنها شرعا حرام و بی احترامی است، چرا كه امام حسين (ع) براي بجا آوردن نماز ميان جنگ همه چیز رو کنار گذاشت و نمازش را اول وقت خواند.

رشادي در ادامه با اشاره به روز 12 محرم و تسلیت شهادت امام سجاد(ع) بیان کرد: باید مجالس عزاداری حضرت زین العابدین(ع) به صورت پررونق برگزار شود و از خدا‌وند متعال میخواهیم شفاعت این امام همام را نصيب همه ما کند.

وي با گرامي داشت ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحميلي از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران در سال 1359 و تبريك آغاز هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس جزء شعائر الله است و وظیفه همه ما این است که از این شعائر محافظت كنيم.

امام جمعه پارس آباد با گرامي داشت يك مهر سالروز تولد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، به آغاز بازگشایی مدارس اشاره و تصريح كرد: بی شک رکن رکین آموزش و پرورش معلمان هستند و اين نهاد وظیفه مهمي براي بازسازی تفکر و اندیشه دانش آموزان براي انتقال به نسل آینده دارد.

رشادي همچنين با گرامي داشت روز جهانی جهانگردی گفت: مسئولین امر باید به این امر توجه جدی داشته باشند‌ كه امروز جهانگردی به عنوان یک صنعت محسوب می شود بطوري كه در برخی کشورها صنعت جهانگردي و گردشگری از نفت ما‌ بیشتر سودآوری دارد‌.

وي به تحريم اخير نفت جمهوري اسلامي ايران توسط آمريكا و سياست كشورمان در مقابله با آن اظهار كرد: دولت در مقابله با اين نوع تحريم واکنش کارشناسی انجام داد بطوري كه با فروش نفت در بورس و واگذاري آن به شرکتهای خصوصی، پاسخ دندان شکني به تحریم نفتی ایران توسط آمریکا بود.

خطيب نمازجمعه پارس آباد در ادامه به اجتماع عظيم عزاداران حسینی مردم پارس آباد در هشتم محرم كه به نام روز شهرستان نام گذاري شده اشاره كرد و گفت: اين مراسم با شور و شعور تحسین برانگیزی برگزار شد که باید از همت و تلاش همه مردم برای برگزاری باشکوه این مراسم تشکر کرد.

رشادي همچنين از زحمات فرماندار، شهرداري و شوراي شهر، نيروهاي نظامي و انتظامي و هيئات مذهبي در برگزاري باشكوه تر اين مراسمات قدرداني و از انعکاس و پوشش زنده مراسم عزاداری حسینی پارس آباد در هشتم محرم توسط صداوسيما كه برگ زرین دیگري در كارنامه این شهرستان ثبت و ضبط شد تشكر كرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر