///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30255
تاریخ انتشار: پ, 1397/06/22 - 16:40
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از صدور کیفرخواست چند دستگاه اجرایی که تخلفات مالی در آن انجام شده بود ، خبر داد.

به گزارش آران مغان، ناصر عتباتی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در پرونده تخلفات مالی آب و فاضلاب روستایی برای 30 نفر کیفرخواست صادر شده که 9 نفر از آنها پرسنل این شرکت و مابقی پیمانکاران هستند.

وی افزود: ارزش سوء استفاده مالی در این تخلف 52 میلیارد ریال بوده که پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

عتباتی با اشاره به نظارت بر عملکرد حوزه آب و خاک جهاد کشاورزی استان از صدور کیفرخواست برای 30 متهم فساد مالی این پرونده که عمدتا پیمانکاران طرف قرارداد با جهاد کشاورزی بودند، خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل ادامه داد: هشت نفر از متهمان این پرونده نیز از کارکنان حوزه آب و خاک جهاد کشاورزی استان هستند.

عتباتي همچنين به سوء استفاده رسانه ای از آگهی های دولتی نیز اشاره کرد و از صدور کیفرخواست برای این پرونده خبر داد و گفت: در این خصوص نیز تعدادی از جمله 2 نفر از اصحاب رسانه بعنوان متهم شناسایی و برای کیفرخواست به دادگاه معرفی شده اند.

وي گفت: در بحث سوء استفاده از تابلوهای تبلیغاتی هم به نوعی بی توجهی مسئولان موجب این امر شده بود که شهردار اردبیل به عنوان متولی این بی توجهی شناخته شده است.
عتباتی افزود: این بی توجهی موجب خسران 10 میلیارد ریالی شده که کیفرخواست این پرونده نیز صادر شده است.

دادستان اردبيل به اقدامات انجام گرفته در راستای جرایم اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی این دستگاه ها ملزم به نظارت بیشتر بر بازار شده اند.

عتباتي افزود: در دادسرا هم 22 فقره پرونده در رابطه با جرایم اقتصادی تشکیل شده که در بحث احتکار مواد غذایی، بهداشتی و شوینده اقدام کرده بودند.

وی خاطرنشان كرد: دستورات لازم برای شناسایی، ضبط و عرضه این مواد صادر شده است.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر