تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30217
تاریخ انتشار: چ, 1397/06/14 - 19:31
با وجود اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر فروش کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی واقعی اما بررسی مستندات روزنامه رسمی نشان می‌دهد این مجموعه ارزنده کشاورزی به عقبه‌ای برخوردار از جریان‌های سیاسی واگذارشده است.

به گزارش آران مغان، با وجود اظهارات پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر فروش کشت و صنعت دشت مغان به بخش خصوصی واقعی اما بررسی مستندات روزنامه رسمی نشان می‌دهد این مجموعه ارزنده کشاورزی به عقبه‌ای برخوردار از جریان‌های سیاسی واگذارشده است.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه که سهامدار کنترلی آن متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری دانایان پارس است پیش‌ازاین متعلق به بانک‌های تجارت ، ملت و بیمه ایران و غیره بود و گل‌زاده کرمانی به نمایندگی از بانک تجارت سکان مدیریت آن‌ها بر عهده داشت و اکنون در حیات مدیره این فروشگاه قرار دارد.

اما دانایان پارس که پیش‌ از این متعلق به بانک انصار بود در خرداد سال 94 به شرکت عمران و توسعه ساخت صدر پارس و شرکت سرمایه آب خاک توسعه به ارزش 272.3 میلیارد تومان فروخته شد.

در حیات مدیره شرکت عمران و توسعه ساخت صدر پارس شرکت‌های گسترش سرمایه پردازش اندیشه، شرکت پارس سرمایه هم‌افزا دانا، شرکت سرمایه آب خاک توسعه، شرکت سرمایه هم‌افزا پارس امین و شرکت پویا تجارت فریاب صاحب کرسی هستند.

محمدمهدی احمد آخوندی فرزند عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نماینده شرکت سرمایه هم‌افزا پارس امین در این شرکت ساختمانی و سرمایه‌گذاری است.

همچنین حسین عبده تبریزی مشاور آخوندی و عضو شورای عالی بورس سابقه حضور در حیات مدیره شرکت پارس سرمایه هم‌افزا دانا دارد.

منبع: بورس نيوز

انتهای پیام/

ارسال نظر