///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30111
تاریخ انتشار: ج, 1397/05/19 - 19:06
امام جمعه پارس آباد با اشاره به اينكه احتکار و گراني اعتماد عمومی را سلب و جامعه را به سمت هرج و مرج مي كشاند، بر برخورد قاطعانه با اخلالگران و مفسدان اقتصادي تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار آران مغان، سيد سعيد رشادي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه پارس آباد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و تبریک این روز اظهار کرد: جوانان ما باید از زندگانی حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) الگو گرفته و ازدواج ساده و آسان را سرلوحه زندگي خود قرار دهند.

وي با اشاره به 23 مرداد سالروز مقاومت اسلامي گفت: در سايه مقاومت اسلامي است كه امروز رژيم صهيونيستي جرات جسارت به كشورهاي اسلامي را ندارد و از روزي كه مقاومت اسلامي شكل گرفت، ديگر اسرائيل اجازه قدرت نمايي به خود نداد.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به مساله بحران گراني در كشور، افزود: درسته که در كشور گرانی است اما اين مساله مقطعی بوده و طبيعي است كه در همه كشورها مي تواند گراني وجود داشته باشد، بنابراين نبایستی افکار عمومی ملتهب شده و در كشور نگراني ايجاد شود.

رشادي با بيان اينكه درخواست ما‌ از مسئولان این است که به مساله گراني و احتكار اهتمام جدي داشته باشند، تصريح كرد: در مملکت داري نبايد رودربایستی وجود داشته باشد و اگر مسئولي کار بلد نیست بايد استعفا داده و يا اينكه كنار گذاشته شود.

وي با اشاره به اينكه احتکار، اعتماد عمومی را سلب و جامعه را به سمت هرج و مرج و فساد مي كشاند، گفت: در شان جامعه اسلامی نیست که در آن گرانفروشی و احتکار باشد و این امر موجب افول و بدبینی مردم به جامعه می شود.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با اعلام اينكه اخيرا با جابجايي و بركناري تعدادي مسئول وضعيت در بازار طلا و سكه و ارز تا حدودي آرام شد، افزود: الحمدالله رویکرد اخیر دولت نشان داده است که بايستي برخي مسئولان ناكارآمد بركنار شوند و اقدامات مجلس شوراي اسلامي نيز در اين رابطه كارساز بوده است.

رشادي با اشاره به عدم رسیدگی لازم به تخلفات مفسدان اقتصادی، بيان كرد: بايستي با اخلالگران و مفسدين اقتصادي و افرادي كه باعث نارضايتي مردم و موجبات التهاب در جامعه و قشر فقير كشور شده اند با قاطعيت برخورد شود.

وي در رابطه با شركت كشت و صنعت و دامپروي مغان گفت: اخيرا شنيده ايم كه اين شركت به علت زيانده بودن به فروش رفته است و جاي تعجب دارد كه چرا شركتي با اين عظمت زيانده شده است، حال اينكه كشت و صنعتي همچون فردوس با 500 هكتار زمين كلي درآمد دارد اما همين كشت و صنعت مغان هر بار به سمت ضرردهي كشيده مي شود و اين براي ما جاي سئوال دارد.

امام جمعه پارس آباد ادامه داد: متاسفانه يكسري بروكراسي اداري كشت و صنعت مغان را وابسته به تهران كرده است و اينگونه مي شود بدون اينكه كسي خبر و وقتي براي سركشي از اين شركت داشته باشد كشت و صنعت مغان را به حال خود رها كرده و اينچنين مشكلات هم پيش آيد.

وي افزود: ما كاري به فروش كشت و صنعت مغان نداريم كه به فروش رفته يا نرفته و اينكه چه كسي خريده، اما خواسته ما از مسئولان اين است كه كشت و صنعت بايد همان كشت و صنعت مغان باقي بماند و اگر در آينده اين شركت بازيچه دست برخي ها شود ما اعتراض شديد خودمان را نشان خواهيم داد؛ زيرا كه شما با هدف افزايش اشتغال در كشت و صنعت مغان اين شركت را واگذار كرده ايد و ما منتظز اين اقدام عملي شما هستيم.

وي گفت: ملت مغان ملت محترم و آبروداري است و نمي خواهد بخاطر اين وضعيت پيش آمده مداخله اي در اين مسائل كند و شما مسئولان هم بايد با دقت كارهايتان را انجام دهيد و انتظار ما از مسئولان اين است كه كشت و صنعت مغان در آينده 3 يا 4 هزار نفر كارگر استخدام كند.

وي در ادامه ضمن انتقاد از مصاحبه يكي از نمايندگان مجلس شورای اسلامی مبني بر اينكه مذاكره كردن يا نكردن فقط به رئيس جمهور مربوط است و به كسي ربطي ندارد، گفت: اين حرف غلطي است، چرا كه فصل الخطاب در سياست هاي كلان مقام معظم رهبري هستند و ايشان تعيين مي كنند كه مذاكره شود يا خير و همه تابع معظم له هستيم.

وي در ادامه در پاسخ به اظهار نظر برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مبني بر دخالت شخصیت‌های نظامی و غیرنظامی در خصوص مسائل کشور، گفت: از طرف اهالی مغان، از پاسخ دندان شکن و كوبنده سردار جعفری و سردار سلیمانی در خصوص مسائل کشور بخصوص یاوه‌گویی‌های ترامپ تشكر مي كنم.

وي همچنين به سفر آخوندي وزير راه و شهرسازي به شهرستان پارس آباد اشاره كرد و از قول مساعد تخصيص بودجه براي پروژه چهاربانده كردن پارس آباد - اردبيل و همچنين تكميل پروژه راه آهن اردبيل - پارس آباد، اضافه شدن تعداد پروازهاي پارس آباد و تكميل بيمارستان جديد الاحداث شهداي پارس آباد خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر