///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30104
تاریخ انتشار: چ, 1397/05/17 - 12:37
مدیرکل زندان های استان در دیدار با رئیس دادگستری پارس آباد:
ساخت زندان مطالبه جدی مردم پارس آباد است
مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد از کندی عملیات ساختمانی پروژه زندان پارس آباد بخاطر عدم تخصیص اعتبار لازم خبر داد.

به گزارش آران مغان، فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با طباطبایی رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد ضمن اظهار تاسف از عدم تخصیص اعتبار لازم برای پیشبرد پروژه زندان این شهرستان گفت: متاسفانه جلوی پیشرفت کار زندان پارس آباد که از ضروریات این شهرستان است بخاطر نبود اعتبار کافی گرفته شده و این پروژه با بدهی به پیمانکار کند شده است.

وی با اشاره به نبود زندان در این شهرستان افزود: یکی از مصادیق حقوق شهروندی این است که ما شرایطی را مهیا کنیم که خانواده ها در نزدیکترین محل سرپرست خود را که به هر دلیل قانونی زندانی شده ملاقات کنند.

مدیرکل زندان های استان اردبیل با بیان اینکه بایستی با همت مسوولان شهرستان و عنایت مدیران اجرایی استان بودجه لازم برای پیشرفت پروژه زندان پارس آباد تامین شود، اظهار داشت: بخاطر نبود زندان فعلاً خانواده های زندانیان پارس آبادی جهت دیدار با زندانیان خود مجبور هستند به زندان های شهرستان های اردبیل و مشگین شهر بروند که این خود آسیب زا می باشد و مخاطرات خاص جاده ای را نیز در پی دارد.

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد نیز در این دیدار از توقف ادامه فعالیت عمرانی پروژه زندان این شهرستان اظهار نارضایتی کرد و گفت: متاسفانه بنا به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ۲۲ درصد نسبت به سال ۹۵ در سال ۹۶ افزایش پرونده داشته ایم؛ این درحالی است که نیروی انسانی و امکانات قضایی و انتظامی ما همان میزان قبلی است و هیچ افزایشی نداشته و نبود زندان نیز خود مشکلی مضاعف برای شهرستان به حساب می آید.

سید عبدالله طباطبایی به فشار افکار عمومی بر دستگاه قضایی شهرستان در نبود زندان اشاره کرد و افزود: در حالی مردم انتظار دارند که ما در جهت تامین امینت پایدار و رعایت حقوق شهروندی در نزدیکترین نقطه به شهرستان زندان داشته باشیم که متاسفانه گویا چنین عزمی در دولت نیست.

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد با اشاره به مخاطرات اعزام زندانیان پارس آباد به زندان های مشکین شهر و اردبیل تصریح کرد: لازم است زندانی برای محاکمه به حوزه قضایی پارس آباد بدرقه شود یا اینکه خانواده برای دیدار با زندانی به شهرستان مشگین شهر یا اردبیل می رود که با وضعیت جاده مواصلاتی نامناسب، چه کسی تضمین می کند که اتفاق ناگواری رخ ندهد.

طباطبایی ادامه داد: اتفاقی اگر رخ دهد تبعاتی در سطح ملی و فرا ملی پیدا می کند و ما در پیشگاه مردم و نظام باید در این زمینه پاسخگو باشیم؛ بنابراین نگاه ما به زندان مانند ضرورتی اجتناب ناپذیر است، مانند طلاق که یک حلال مبغوض است.

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد با اشاره به ضرورت های احداث زندان در این شهرستان که از نظر آماری دومین رتبه جمعیتی را در سطح استان اردبیل دارد، خواستار توجه جدی مسئولان استانی و شهرستانی به این امر شد و در جهت پیگیری اعتبارات این پروژه که با امنیت اجتماعی عجین است قول مساعد داد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر