///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30102
تاریخ انتشار: س, 1397/05/16 - 19:09
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قیمت‌گذاری بسیار پایین برای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، تحقیق و تفحص از نحوه قیمت‌گذاری این شرکت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

به گزارش آران مغان، صدیف بدری امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل،‌ با اشاره به بحث قیمت‌گذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان برای واگذاری به بخش خصوصی، اظهار کرد: با قیمت گذاری بسیار پایین برای کشت و صنعت عظیم مغان، حقوق مردم در حال تضییع شدن است و بر این اساس تحقیق و تفحص از نحوه قیمت‌گذاری این شرکت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.
 
وی ضمن تاکید بر اجرای اصل 44 قانون اساسی و ادامه روند خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی، گفت: قیمت‌گذاری‌ها در روند خصوصی‌سازی نباید به نحوی باشد که شائبه حراج منابع ملی را در پی داشته باشد.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با تجربه فعالیت بیش از 50 سال و مالکیت بیش از 27 هزار هکتار اراضی خالص مستعد کشاورزی و خاک زراعی درجه یک و امکانات مجهز دامپروری و باغات غنی میوه و کارخانه‌های متعدد تبدیل محصولات باغی و کشاورزی از بزرگترین شرکت‌های ارزشمند کشور است. 

بدری با تاکید بر حساسیت موضوع واگذاری برای اهالی منطقه مغان و کل استان بیان کرد: متاسفانه اخیرا شرکت کشت و صنعت مغان با قیمت بسیار پایین حدود هزار و 700 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و در شرف واگذاری می‌باشد.
 
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اراده قوی مجمع نمایندگان در اصلاح نحوه قیمت‌گذاری شرکت کشت و صنعت مغان گفت: جهت جلوگیری از تضییع منابع ملی و حقوق مردم استان اردبیل و به ویژه مردم شریف مغان، درخواست بررسی کامل و قانونی و تحقیق و تفحص از نحوه قیمت گذاری شرکت عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

دیدگاه‌ها

مزایده واگذاری شرکت کشت وصنعت باید باید باید لغو و تحت نظارت و اداره منطقه خودمان گردد . چطوریه یه 4 نفر شرکت تاسیس میکنن و میتونن شرکت به این عظیمی را بگیرن مگه ارث و ماترک باباشون این قدر پول داشتن که میتونن چنین پولی داشته باشن و تنها شرکت نه، بلکه تمام هستی و موجودیت منطقه مان که در واقع ناموسی برایمان است را بفروشند حاشا و حاشا مردم عزیز مغان نباید چنین اجازه ای را به آنها بدن مگر کشت وصنعت میراث سازمان خصوصی سازی است که برای خودشون میبرن و مدوزن آنهم به قیمتی که بیشتر به ظنز و تمسخر شبیه است تا واقعیت . در ضمن اصلا ما با خود موضوع واگذاری مشکل داریم نه با تعیین قیمتش که فرع می باشد در ضمن آقایان و حضرات خصوصی سازی اینجا کویر ، بیابان قم ،یزد و کرمان و سمنان نیست که هر هکتار آن با ثمن ناچیز و برابر با هکتار کویرات و بیابانهای لم یزرع مقایسه گردد . اینجا دشت مشهور مغان با خاک زرخیزش نام دارد. همون دشتی که نسلهای قبل از ما با بیگانگان جنگیدن و نگذاشتن یک وجب خاکش را به تصاحب خود در بیاورند . تا دست به دست کردید تا به امروز رسید حال تویی که نه نقشه و آدرس مغان را بلدی و نه گردوغبار و هوای گرم مغان را ندیده ای نشستی در مرکز و پایتخت ، و با گستاخی تمام سعی در فروش آبرو و ناموس منطقه دارید . تا دیر نیست مسوولین محترم کاری کنن فردا نگید نگفتیم ( آب از دست رفته بجوی باز نگردد ).

شاقالان هارداسان
ارسال نظر