///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29997
تاریخ انتشار: پ, 1397/04/21 - 19:58
وزير نيرو در بازدید از طرح پایاب سد خداآفرین؛
سرمایه گذاری 1000 میلیاردی در سد خداآفرین
وزیر نیرو در بازدید از طرح پایاب سد خداآفرین گفت: بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در طرح عظیم پایاب سد خداآفرین سرمایه گذاری و هزینه شده است.

به گزارش آران مغان، وزير نيرو در سفر دو روزه خود به استان اردبیل امروز بصورت هوايي از شبكه عظيم پاياب سد خداآفرین و رود خانه ارس در حوزه شهرستان پارس آباد بازديد كرد.

در اين سفر  كه استاندار اردبيل و نمايندگان استان در مجلس نيز حضور داشتند، وزير نيرو در جمع خبرنگاران گفت: بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در طرح عظیم پایاب سد خداآفرین سرمایه گذاری و هزینه شده است.

رضا اردکانیان افزود: این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح مهار آب‌های مرزی پیش بینی شده و برای عملیاتی کردن یکی از طرح‌های بزرگ کشور در اختیار دولت قرار گرفته است. 

وي تصريح كرد: طرح پایاب سد خدا آفرین به طول کانال اصلی ۹۲ کیلومتر در ۴ ناحیه عمرانی و ۶۲ هزار هکتار از اراضی شمال استان اردبیل مطالعه و نزدیک به ۳۷ هزار هکتار آن از محل صندوق توسعه ملی اجرا شده است.

وزير نيرو هدف از سفر به استان اردبیل را بازدید از ۷ طرح مهم استان در حوزه صنعت آب و برق و آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات و ارائه راهکار‌ها عنوان كرد و گفت: در مجموع برای این ۷ طرح بالغ بر ۶۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و در نظر گرفته شده است.

اردکانیان با بیان اینکه سعی می‌کنیم بخشی از نیاز‌های ضروری استان را مرتفع کنیم، خاطرنشان كرد: همه مسئولان مربوطه باید نهایت تلاش خود را بکار بگیرند تا بهره‌برداری از شبکه آبیاری خدا آفرین در زمان مقرر  انجام شود.

گفتني است، وزير نيرو پس از بازدید هوایی از پایاب سد خدا آفرین در حوزه شهرستان پارس آباد با سفر به شهرستان گرمی طرح نیروگاه پست ۲۳۰ کیلو ولت نصیرلوی گرمی را افتتاح و از طرح بزرگ سد عمارت بازدید دشات.

انتهای پیام/ صداوسيما

ارسال نظر