///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29966
تاریخ انتشار: چ, 1397/04/13 - 10:08
فرماندار پارس آباد گفت: ایران و جمهوری آذربایجان سالانه 800 مگاوات از طریق این شهرستان مرزی تبادل برق دارند و در صورت ضرورت در تابستان امکان استفاده از این ظرفیت وجود دارد.

به گزارش آران مغان، علی علایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری های دوجانبه در باره برق بین دو کشور تاکنون به صورت مطلوب جریان داشته و تراز مبادلات نیز در شش ماهه دوم سال اکثرا برای جمهوری اسلامی ایران مثبت بوده است.

وی با توصیه به صرفه جویی در مصرف برق از سوی مردم، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی بیان کرد: جلوگیری از قطع احتمالی آب و برق، نیازمند اهتمام و عزم همگانی در صرفه جویی حداکثری و مدیریت بهینه مصرف است.

وی با تاکید بر اینکه عموم شهروندان و ادارات و نهادها باید در مصرف آب و برق حداکثر صرفه جویی را داشته باشند گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی در خصوص افزایش شدید دمای هوا، تمامی ادارات موظف هستند تا حداکثر صرفه جویی را در مصرف برق در ساعات اداری در نظر گرفته و سیستم های سرمایشی و چراغ های غیر ضرور را در ساعات غیر اداری خاموش نمایند.

علایی با اعلام اینکه ظرفیت تولید برق استان اردبیل بیش از یک هزار مگاوات در ساعت است، ادامه داد: در حال حاضر میانگین پیک مصرف برق در استان بیش از 340 مگاوات در ساعت و در پارس آباد 75 مگاوات است.

رئیس ستاد مدیرت بحران شهرستان پارس آباد با اشاره به شدت بالای گرما از احتمال آتش سوزی در جنگل های حاشیه رود ارس نیز خبر داد و گفت: تمامی امکانات شهرستان اعم از 10خودرو آتش نشانی و تجهیزات اطفاء حریق دهیاری های تابعه آمادگی لازم را برای جلوگیری از بروز و گسترش آتش سوزی های احتمالی دارند.

پارس آباد در 230 کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر