///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29951
تاریخ انتشار: ي, 1397/04/10 - 10:36
سرپرست فرماندار پارس آباد مغان گفت: تاکنون 22 اثر تاریخی این شهرستان به ثبت ملی رسیده و 10 اثر دیگر نیز شناسایی شده است.

به گزارش آران مغان به نقل از روابط عمومی فرمانداری پارس آباد، علی علایی روز یکشنبه در جلسه تشکیل انجمن میراث فرهنگی شهرستان پارس آباد اظهار داشت: با توجه به این ظرفیت غنی تاریخی می طلبد که نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پارس آباد به اداره ارتقا یافته و نیروی انسانی مورد نیاز آن تامین شود.

وی به ظرفیت های گردشگری پارس آباد اشاره کرد و گفت: عشایر یکی از ظرفیت های بی بدیل گردشگری این منطقه بوده و ایجاد موزه مردم شناسی با محوریت فرهنگ عشایری و زندگی 32 طایف منطقه و نیز موزه شهدا مورد پیگیری قرار می گیرد.

سرپرست فرمانداری پارس آباد افزود: بیش از 190 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به این شهرستان اختصاص داده شده و این تسهیلات در بخش های مختلف با دریافت طرح های سرمایه گذاری و تصویب در کمیته فنی در حال پرداخت در بانک های عامل است.

علایی تصریح کرد: در بخش میراث فرهنگی و گردشگری می توان از این تسهیلات در زمینه های مختلف بویژه ورنی بافی که ثبت ملی نیز شده استفاده بهینه کرد.

شهرستان پارس آباد در 230 کیلومتری شمال اردبیل در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به تپه نادری، قلعه اولتان، چهل پله، رود ارس و آداب و رسوم عشایر شاهسون این شهرستان می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر