///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29939
تاریخ انتشار: چ, 1397/04/06 - 12:47
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: راه اندازی راه آهن اردبیل - پارس آباد این استان را به جمهوری آذربایجان و آسیای میانه متصل می کند.

به گزارش آران مغان، داود شایقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مطالعه و اجرای طرح راه آهن اردبیل- پارس آباد با پیگیری مسئولان استان و توجه ویژه دولت و تخصیص اعتبارات مورد نیاز تصویب شد.

وی اظهار کرد: دولت برای مطالعه این طرح با تخصیص اعتبار به میزان 20 میلیارد ریال موافقت کرد و محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه هم دستور پیگیری اجرا و اختصاص اعتبار را صادر کرده است.

شایقی بیان کرد: با راه اندازی خط آهن اردبیل - پارس آباد بستر توسعه اقتصادی ،سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان بیشتر فراهم می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد: مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های عمرانی استان هم مد نظر قرار گرفته بطوری که تکمیل طرح های راه آهن، احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی و تکمیل فاضلاب اردبیل از محل مشارکت بخش خصوصی پیگیری می شود.

شایقی در باره عملیات اجرایی چهار بانده شدن اردبیل - مشگین شهر گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال 90 شروع و هم اکنون در دست اجراست و برای تکمیل آن 220 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی را یادآور شد و افزود: حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی موجب رونق اقتصاد ملی است که در سایه توجه به اصل تولید با کیفیت و مقبول عموم مردم امکان پذیر است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل همچنین گفت: این سازمان در سال 97 با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف به رونق‌افزایی تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی اهتمام جدی خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

 

ارسال نظر