///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29932
تاریخ انتشار: س, 1397/04/05 - 20:43
با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل؛
برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در پارس آباد و دیگر شهرهای اردبيل
هشتمین جشنواره نقاشی کتابخانه رضوی به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان پارس آباد مغان برگزار شد.

به گزارش آران مغان، این جشنواره که از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است برای هشتمین بار به میمنت ولادت باسعادت امام رضا(ع) به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با محوریت مطالعه کتاب‌های معرفی شده در گروه‌های سنی مختلف برگزار می شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: جشنواره کتاب خوانی رضوی با اهداف ترویج فرهنگ کتاب خوانی در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به صورت فراگیر در تمامی کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

رباب عزیزخانی گفت: ششمین دوره این جشنواره به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 95 با محوریت سه کتاب در گروه سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسالان و هفتمین جشنواره نیز در سال گذشته با معرفی ۶ عنوان کتاب در همین رده سنی اجرا شد و هرسال ما شاهد استقبال بیش از پیش اقشار مختلف از این رویداد فرهنگی هستیم.

وی تصریح کرد: در هشتمین دوره این جشنواره با جضور صاحبنظران و کارشناسان در سطح ملی ۷ عنوان کتاب در بخش‌های مختلف شامل ۵ عنوان با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) و دو عنوان کتاب با موضوع زندگی و سیره حضرت معصومه(س) انتخاب شد.

عزیزخانی ضمن معرفی کتاب های مربوط به جشنواره رضوی در حوزه بزرگسالان و نوجوانان گفت: در گروه سنی کودکان ۴ تا ۱۱ سال، شرکت کنندگان باید نسبت به مطالعه کتاب «میهمان خراسان» و «مژده گل» اقدام کرده و نسبت به ترسیم نقاشی در برگه های ارائه شده اقدام نمایند.

وی همچنین یادآور شد: در بخش نوجوانان دو کتاب «کاش تو را می‌دیدم» و «مسافر هشتم» هر دو از آثار مژگان شیخی انتخاب شده که علاقمندان می‌توانند نسبت به تهیه و مطالعه این آثار اقدام کنند.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: در بخش جوانان و بزرگسالان نیز در گروه سنی ۱۷ سال به بالا کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران» نوشته آیت‌الله علی کریمی جهرمی، کتاب «ماه هشتم» اثر مهدی غلامی و کتاب «به سپیدی یک رویا» به نویسندگی فاطمه سلیمانی برای مطالعه معرفی شده تا شرکت کنندگان به سوالات مطرح شده پاسخ دهند.

عزیزخانی مهلت و نحوه ارسال پاسخنامه‌ها را برای شرکت کنندگان تا ۳۱ تیرماه سالجاری با تحویل به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان اعلام کرد و گفت: داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۱۵ مرداد ماه سالجاری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور آغاز می‌شود به طوری که اختتامیه این جشنواره نیز در ایام دهه کرامت با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/صداوسیما

ارسال نظر