///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29892
تاریخ انتشار: ي, 1397/03/27 - 10:56
فرماندار پارس آباد گفت: کشاورزان نگران بهای گندم خود نباشند؛ چرا كه در اسرع وقت بهای آن از طریق بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

به گزارش آران مغان، علي علايي در حاشيه بازديد از مركز خريد تضميني گندم در پارس آباد با بیان اینکه تا به امروز 25 هزار تن گندم خریداری شده است، اظهار كرد: کشاورزان نگران بهای گندم خود نباشند چون به موقع و در اسرع وقت بهای آن از طریق بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

سرپرست فرمانداری پارس آباد افزود: تعاون روستایی برای سهولت در خرید، فعالیت مراکز خرید را در منطقه شبانه روزی کرده است و ده مرکز خرید در حال حاضر فعال هستند.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد نيز با بیان اینکه همه ساله با نزدیک شدن به تیر ماه برداشت گندم از مزارع شهرستان پارس آباد آغاز می شود، گفت: امسال 27 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پارس آباد به کشت این محصول اختصاص یافته است که پیش بینی می شود بیش از 135 هزار تن گندم مرغوب استحصال شود.

حسنیان از کشاورزان خواست هنگام برداشت محصول به میزان رطوبت گندم توجه داشته باشند و با عجله نکردن در برداشت، گندمی با رطوبت زیر 14 درصد به مراکز خرید تضمینی گندم ارائه دهند.

گفتني است، سالانه یک میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در شهرستان پارس آباد تولید می شود که 150 تن آن مربوط به تولید غلات است.

انتهای پیام/

ارسال نظر