///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29878
تاریخ انتشار: پ, 1397/03/24 - 22:03
فرماندار پارس‌آباد از تولید روزانه بیش از 150 تن زباله و بیش از 12 هزار تن زباله تلمبار شده طی دو ماه گذشته در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش آران مغان، جلسه کار گروه مدیریت پسماند امروز به ریاست فرماندار و با حضور دادستان، روسا و معاونین ادارات، بخشداران، شهرداران، دهیاران و سایر اعضای کارگروه شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری پارس آباد برگزار شد.

فرماندار پارس آباد در این جلسه گفت: روزانه بیش از 150 تن زباله در شهر پارس آباد تولید می شود كه طی دو ماه اخیر بیش از 12 هزار تن زباله تلمبار شده از سالهای قبل از ایستگاههای موقت زباله به محل دفن نهایی زباله حمل شده است.

علي علایی با بیان اینکه کمبود منابع آبی سبب شده کشت زیر نایلونی در اراضی شهرستان به شدت افزایش یابد، افزود: کشت بیش از 477 هکتار زمین زراعی به صورت زیر نایلونی و باقی ماندن بقایای پلاستیکی به این روش در خاک موجب از بین رفتن منابع خاک و آلودگی محیط و اراضی همجوار می‌شود که بایستی ضمانت لازم برای جمع آوری آثار این روش کشت پس از برداشت اخذ و مطالعات لازم برای استفاده از مواد تجدید پذیر در خاک انجام پذیرد.

در ادامه اين جلسه، رئیس اداره حفاظت و محیط زیست شهرستان پارس آباد نیز با تشریح اقدامات انجام در حوره محیط زیست از اجرای مصوبات قبلی در زمینه مدیریت پسماند خبر داد و خواستار تعامل سازنده سایر ادارات جهت پیشبرد برنامه ها و اجرای مصوبات این جلسه شد.

هاشم میرزانژاد افزود: با دستور فرماندار و دادستان شهرستان پارس آباد مقرر شد شهرداران و واحدهای تابعه در خصوص جمع آوری زباله از سطح شهر و نیز ورودی جاده های مواصلاتی شهر و انتقال آن از مبدا به محل دفن نهایی زباله واقع در قشلاق قوم تمهیدات لازم را انجام دهند و از هر گونه تخلیه زباله در حاشیه جاده ها و کانالهای آبرسانی جلوگیری کنند.

وی گفت: کشاورزان از سوزاندن بقایای گیاهی بعد از برداشت جدا خوداری کرده و نسبت به جمع آوری ضایعات کشت زیر نایلونی پس از برداشت محصول اقدام کنند.

رئیس محیط زیست پارس آباد افزود: از مصوبات مهم این جلسه جمع آوری تمامی ایستگاه‌های موقت شهرستان به غیر از ایستگاه موقت مسکن مهر بود.

در این جلسه اعضا بر اهمیت توجه به مقوله مدیریت پسماندها و ضوابط زیست محیطی، دفن اصولی و بهداشتی زباله ها و اجرای مصوبات کارگروه تاکید كردند و در ادامه از طرف اداره محیط زیست پارس آباد جهت ترویج و اشاعه ی فرهنگ عدم استفاده از کیسه های نایلونی بصورت نمادین به اعضای حاضر در جلسه یک عدد کیسه پارچه ای اهدا شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر