///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29874
تاریخ انتشار: چ, 1397/03/23 - 14:45
از میان 7 نماینده استان اردبيل در مجلس شورای اسلامی در این انتخابات، دو نماينده استان به ترتیب توانستند سخنگویی کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون عمران را بدست بیاورند.

به گزارش آران مغان، برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های پارلمان در اجلاسیه سوم مجلس دهم شورای اسلامی یکشنبه و سه شنبه این هفته در دستور کار نشست کمیسیون‌ها قرار داشت.

از میان 7 نماینده استان در مجلس شورای اسلامی در این انتخابات، ولی ملکی نماینده مشگین شهر و صدیف بدری نماینده اردبیل به ترتیب توانستند سخنگویی کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون عمران  را بدست بیاورند.

صدیف بدری در دو سال اول و دوم دوره فعالیت دهم مجلس شورای اسلامی سخنگویی این کمیسیون را عهده دار بود و به عبارتی با سه دوره متوالی کسب این کرسی او توانست «هت‌تریک» کند.

ولی ملکی هم که در دوسال پیاپی در هیئت رئیسه کمیسیون حضور نداشت در این دوره موفق شد در سمت سخنگویی کمیسیون صنایع قرار گیرد.

رضا کریمی نماینده اردبیل نیز با تنزل یک رتبه توانست نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شود.

رضا کریمی درسال اول دوره فعالیت دهم مجلس شورای اسلامی در ترکیب هیئت رئیسه حضور نداشت اما او در جهشی معنادار در انتخابات هیئت رئیسه سال گذشته کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به عنوان نایب رئیس اول کمیسیون انتخاب شده بود.

محمد فیضی زنگیر نماینده مردم اردبیل که در سال اول دوره فعالیت مجلس دهم به عنوان دبیر اول در هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه حضور داشت،امسال نیز همانند سال دوم فعالیت مجلس و در انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون از راهیابی به هیئت رئیسه بازماند.

بشیر خالقی نماینده مردم خلخال هم که در سال اول مجلس دهم به عنوان دبیر دوم در هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت حضور داشت امسال نیز همانند سال گذشته موفق به حضور در  ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون نشد.

شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس آباد و بيله سوار هم که در سال اول موفق به حضور در ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی نشده بود امسال نیز همانند دو سال گذشته در انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون موفقیتی کسب نکرد و از این منظر باید او را در میان 7 نماینده استان در مجلس شورای اسلامی رکورددار معرفی کرد.

سیدحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی-مغان در مجلس شورای اسلامی که در سال اول دوره دهم مجلس در سمت سخنگویی کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور داشت در انتخابات سال پیش نیزدر سمت خود ابقا شده است اما تکلیف این نماینده تا برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این کمیسیون در دوره جاری و تا لحظه مخابره خبر مشخص نیست.

////

اسامی اعضای هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های مجلس را اینجا ببینید.

انتهای پیام/ تابناك

ارسال نظر