///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29872
تاریخ انتشار: س, 1397/03/22 - 15:50
فرماندار پارس آبادمغان از تولید سالانه بیش از 30 هزار مترمربع ورنی در شهرستان و ارزآوري 6 ميلياردي از صادرات اين صنايع دستي مغان خبر داد.

به گزارش آران مغان، به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، در مراسمي با حضور فرماندار پارس آبادمغان از فعالان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر اين شهرستان تجليل شد.

علی علایی فرماندار پارس آباد در اين مراسم با اشاره به قدمت و ارتباط فرهنگی و هویتی ورنی مغان از اخذ گواهی نامه ثبت نشان جغرافیایی ملی کشور در سال 95 خبر داد و گفت: عمده تولیدات ورنی مغان به دلیل استقبال بالای خارجی ها به کشورهای عربی، حوزه قفقاز، ترکیه و روسیه صادر می شود.

وي با بيان اينكه سالانه بیش از 30 هزار متر مربع ورنی مغان توسط سه هزار و 200 نفر فعال و هنرمند ورنی باف شهرستان توليد و روانه بازار مي شود، افزود: از این محل سالانه بیش از 60 میلیارد ریال برای کشور ارزآوری صورت می پذیرد.

رئیس كار گروه صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد با اشاره به حمایتهای خوب دولت از صنایع دستی، از اختصاص 68 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال فراگیر و بیش از 19 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به عنوان سهم شهرستان پارس آباد خبر داد.

علایی گفت: تسهیلات در دو حوزه اشتغال فراگیر و پايدار فرصت خوبی است تا تولیدکنندگان صنایع دستی و مشاغل خانگی از این حمایتهای دولتی بهره مند شده و جهشی در اشتغال و تولید ملی و اقتصاد منطقه به وجود آورند.

فرماندار پارس آباد ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی تصريح كرد: در سال جاری 120 پرونده در حوزه ورنی بافی تکمیل و بیش از 1300 نفر از ورنی بافان و قالیبافان شهرستان تحت پوشش بیمه اجتماعی حمایتی دولت قرار گرفته اند.

وي با اعلام اينكه پرونده هاي تكميل شده حوزه ورنی بافی در حال معرفی به بانکهای عامل می باشد، از عضو گیری بیش از 1500 نفری و صدور مجوز مشاغل خانگی برای 1150 نفر و معرفی 130 نفر به بانکهاي عامل در بخش اصلاندوز خبر داد.

///

///

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

 

ارسال نظر