///

 



تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29780
تاریخ انتشار: چ, 1397/03/02 - 14:10
فرماندار پارس آباد گفت: فقدان صنایع تبدیلی و بسته بندی باعث شده حاصل دسترنج کشاورزان و تولیدکنندگان این شهرستان به بهای ناچیز و به صورت خام فروشی به سایر مناطق کشور ارسال شود.

به گزارش آران مغان، علی علایی در بازدید از روند عملیات برداشت محصول سیر در پارس آباد اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت و استعداد بالا و منحصر به فردی در بحث ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به کشاورزی و سرمایه گذاری در زمینه فرآوری محصولات زراعی، باغی و دامی دارد.

وی بیان کرد: این شهرستان به واسطه برخورداری از خاک زراعی مرغوب و شرایط آب و هوایی و اقلیم مناسب و از همه مهم تر مردمانی تلاشگر و کوشا و در عین حال صبور و کم توقع، سهم مهمی در رشد اقتصاد کشور و استان دارد.

او از افزایش چهار برابری سطح زراعت سیر نسبت به پارسال خبر داد و گفت: این افزایش علاوه بر بالا رفتن میزان تولید محصول، سبب ایجاد فرصت های شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد نیز افزود: در سال زراعی جاری یک هزار و 450 هکتار از اراضی بخش غیر دولتی به کشت سیر اختصاص داده شده که پیش بینی می شود حدود 45هزار تن محصول سیر در منطقه تولید شود.

علی اکبر حسنیان میانگین عملکرد محصول سیر در این شهرستان را حدود 35 هزار تن در هکتار اعلام کرد و گفت: این شهرستان علاوه بر تامین نیاز منطقه و داخل استان به محصول سیر، مازاد آن را به سایر مناطق کشور صادر می کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر