///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29760
تاریخ انتشار: پ, 1397/02/27 - 00:33
شنیده ها حاکی از آن است یکی از روسای ادارات شهرستان پارساباد بهمن ماه سال گذشته بدون اطلاع نهادهای امنیتی کشور ایران را به مقصد شهر وان در كشور ترکیه کرده بود.

به گزارش آران مغان، شنیده ها حاکی از آن است یکی از روسای ادارات شهرستان پارس آباد بهمن ماه سال گذشته بدون اطلاع نهادهای امنیتی کشور ایران را به مقصد شهر وان در كشور ترکیه کرده بود.

این موضوع در حالی اتفاق افتاده که رئیس اين اداره بدون اعلام به حراست و نهادهای امنیتی به خاک ترکیه رفته و چند روزی هم در کشور تركيه سکنی گزیده است!

حال با توجه به آیین‌نامه نظارت بر مسافرت‌های خارجی دستگاه‌های اجرایی‌، موضوع تصویب‌نامه شماره‌ 20860/ت‌29728هـ مورخ 1383.5.18 خروج کارکنان دولتی و روسای ادارات از کشور مستلزم ارائه مجوز از سوی نهادهای امنیتی بوده و از طریق غیررسمی و نامعلوم به هر نحو، بدون اطلاع نهادهای امنیتی جز در مواردی که از شمول قانون مستثنی شده است‌، از مصادیق تخلف محسوب می‌شود.

هنوز مشخص نيست رئیس اين اداره آيا براساس ماموریت به خارج از کشور مسافرت کرده است كه ضرورتي نديده تا نهادهای امنیتی را در جريان سفر خود قرار دهد. يا این كه مسافرت تفریحی بوده یا مقاصد دیگری پشت این سفر وجود داشت که اين آقاي رئيس يواشكي به خاك تركيه رفته و برگشته بدون اينكه نهادهای امنیتی از این موضوع باخبر باشند.

حال اگر این مسافرت به قصد تفریح و خرید بوده در کشور ایران علیرغم داشتن ظرفیتهای گردشگری و تفریحی در اقصی نقاط مختلف کشور و تولید کالاهای با کیفیت در کشور ایران که به سایر کشورهای اروپایی و حتی خود ترکیه نیز صادر میشود و بنابر تاکید رهبری بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال چه الزامی وجود داشت تا مسئولی از بیت المال حقوق گرفته و در کشورهای خارجی آن را خرج کند این موضوع علاوه بر ضربه به تولید داخلی به اشتغال جوانان این مرز و بوم نیز لطمه میزند.

با اينكه اين خبر در حد شنيده ها نقل قول شده است اما با استعلام مشخصات فردی این رئیس از وزارت امور خارجه يا اداره گذرنامه مي توان به صحت و سقم اين سفر پي ببرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

مگر قرار است من و شما عازم خارج بشویم ؟ خوب همه روسا میرن اینم یکی . مگه کدوم رییسی با اجازه نهادهای امنیتی میره که این رییس هم یکی باشد
ارسال نظر